Wtorek, 28 maja 2024. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Koncert duetu „WRAcc Duo” podczas Malborskich Spotkań Akordeonowych

2024-04-17 10:36:36 (ost. akt: 2024-04-17 10:44:38)

16 i 17 kwietnia br. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Malborku organizuje czternastą edycję Malborskich Spotkań Akordeonowych. Trakcyjnie już podczas wydarzenia odbywają się warsztaty akordeonowe w formie zajęć indywidualnych i grupowych oraz wykłady zaproszonych gości. W tym roku w gronie ekspertów szkoła gości prof. Krzysztofa Olczaka z AM w Gdańsku, mgr Arkadiusza Czernysza z grupy „Arek Czernysz Trio” oraz mgr Paweł Wiśniewskiego i mgr Paweł Ratajek z zespołu „WRAcc Duo”.

To właśnie akordeonowy duet „WRAcc Duo” dał specjalny koncert dla uczestników Spotkań i mieszkańców Malborka. We wtorek 16 kwietnia w sali koncertowej PSM można było usłyszeć autorskie utwory wykonawców jak również własne aranżacje znanych utworów w tym Astora Piazzolli – jak wspomnieli artyści, nieodzowne elementy każdego koncertu akordeonowego.

Wykonawcom podziękowali burmistrz Marek Charzewski, wiceburmistrz Jan Tadeusz Wilk oraz dyrektor PSM Marta Osowska-Utrysko.

Środa to kolejny dzień warsztatów i kolejny koncert. Tym razem o godz. 16.00 na scenie w Sali koncertowej wystąpią uczestnicy warsztatów. Serdecznie polecamy!

Imprezę zorganizowano przy wsparciu Miasta Malborka oraz Powiatu Malborskiego.