Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

"FilmujeMy" - malborska "dwójka" zorganizowała ogólnopolski konkurs filmowy

2024-04-15 15:30:12 (ost. akt: 2024-04-15 15:34:55)

Szkoła Podstawowa nr 2 w Malborku organizuje ogólnopolski konkurs filmowy „FilmujeMy” dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.


Wydarzenie ma Honorowy Patronat Burmistrza Miasta Malborka oraz patronat Radia Malbork. Jest to konkurs kuratoryjny, którego laureaci dostaną dodatkowe punkty na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Zadanie polegało na nagraniu filmu na temat "CzyńMy dobro". Wyzwanie podjęły 34 szkoły z całej Polski, które można zobaczyć na tej mapie.
Dziś wystartował trzeci etap konkursu, a zakwalifikowało się do niego 25 uczestników. Ich dzieła można zobaczyć na kanale YouTube konkursu. Przez najbliższe 2 tygodnie uczestnicy będą głosować na ulubione filmy i przyznawać im punkty (nie można głosować na swój film). W ten sposób wyłonione zostanie 8 najlepszych prac, które przejdą do kolejnego etapu – głosowania profesjonalnego jury.

Laureatów poznamy 13 maja, a uzyskane przez nich miejsca zostaną ogłoszone podczas finału nadawanego na żywo na kanale YouTube konkursu 24 maja o godzinie 12:00.

Sponsorami konkursu są Burmistrz Miasta Malborka, IT Media s.c., Energa SA grupa Orlen, Sonac, Leier, Miś Gryzzzli i Barometr.

tekst: Maciej Kloc