Poniedziałek, 27 maja 2024. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Uczniowie malborskich szkół podstawowych rywalizowali podczas turnieju BRD

2024-04-15 08:37:49 (ost. akt: 2024-04-15 10:01:21)

W sobotę 13 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych.

Turniej objęty został patronatem Burmistrza Miasta Malborka Marka Charzewskiego, który ufundował rowery dla najlepszych szkół, reprezentowanych przez drużyny w dwóch kategoriach wiekowych. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 zadbała o to aby zwycięzcy punktacji indywidualnej otrzymali nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy turnieju pamiątkowe medale za uczestnictwo.

Współorganizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Malborku. Głównym celem turnieju jest kształtowanie świadomości na temat prawidłowych zachowań wpływających na zwiększenie bezpieczeństwa oraz wychowanie komunikacyjne poprzez edukację na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze.

W zmaganiach turniejowych, pod fachowym okiem funkcjonariuszy policji, udział wzięły drużyny reprezentujące malborskie szkoły podstawowe. Wszyscy zawodnicy rozwiązywali testy sprawdzające wiedzę z przepisów ruchu drogowego, wykazywali się wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat pomocy przedmedycznej i umiejętnością jazdy na rowerze po torze przeszkód oraz w miasteczku ruchu drogowego.

Każda z konkurencji była punktowana indywidualnie i drużynowo. W całym turnieju dominowali zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 2. W kategorii wiekowej 10-12 lat indywidualnie zwyciężyła Kaja Wyrwaszewska z SP2. Najlepszą drużyną okazała się ekipa z SP2 w składzie: Kaja Wyrwaszewska, Zuzanna Wiśniewska, Adam Nowosielski, Jakub Krajka i Szymon Ożuk.

W kategorii uczniów starszych, powyżej 12 roku życia, rywalizacja zakończyła się podobnie jak w kategorii młodszej. Indywidualnie zwyciężył Grzegorz Sulencki z SP2. Najlepszą drużyną również była ekipa z SP2 w składzie: Grzegorz Sulencki, Maria Bławat i Filip Rakowski.

Nagrody dla najlepszej szkoły w każdej z dwóch kategorii wiekowych wręczył Wiceburmistrz Miasta Malborka Jan Tadeusz Wilk. Obie zwycięskie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 zakwalifikowały się do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 24 kwietnia 2024 r. w Nowym Stawie.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach turnieju.

informacja i zdjęcia: Andrzej Lewandowski, Wydział Oświaty Kultury i Sportu UM