Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Burmistrza Miasta Malborka wybierzemy w drugiej turze. Skład nowej Rady Miasta Malborka

2024-04-08 10:08:09 (ost. akt: 2024-04-08 10:18:31)

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe, w których mieszkańcy Malborka wybierali między innymi Burmistrza Miasta Malborka oraz 21 radnych Rady Miasta Malborka na kadencję 2024-2029.

W wyborach na burmistrza żaden z kandydatów nie uzyskał 50% głosów, dlatego włodarza Malborka wybierzemy w drugiej turze, która odbędzie się 21 kwietnia 2024 r.

Wyniki poszczególnych kandydatów:
Marek Charzewski (KWW Marka Charzewskiego) – 5304 głosy, 39,86 % (II tura)
Paweł Dziwosz (KWW Pawła Dziwosza) – 3653 głosy, 27,45 % (II tura)
Dariusz Rowiński (KKW Koalicja Obywatelska) – 2379 głosów, 17,88 %
Tomasz Klonowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 1970 głosów, 14,81 %

Skład nowej Rady Miasta Malborka wg. wyników w okręgach wyborczych:

Okręg wyborczy nr 1:
Wioletta Klepacka (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 358 głosów,
Monika Sobczyńska (KKW Koalicja Obywatelska) - 463 głosy,
Zbigniew Kowalski (KKW Koalicja Obywatelska) - 274 głosy,
Ewa Karamon (KKW Koalicja Obywatelska) - 188 głosów,
Marta Szewczyk (KWW Pawła Dziwosza) - 207 głosów,
Dariusz Kowalczyk (KWW Marka Charzewskiego) - 205 głosów.

Okręg wyborczy nr 2:

Adam Ilarz (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 236 głosów,
Dariusz Rowiński (KKW Koalicja Obywatelska) - 728 głosów,
Jolanta Leszczyńska (KKW Koalicja Obywatelska) - 207 głosów,
Paweł Dziwosz (KWW Pawła Dziwosza) - 581 głosów,
Dorota Raczkowska (KWW Pawła Dziwosza) - 153 głosy,
Marek Charzewski (KWW Marka Charzewskiego) - 764 głosy,
Joanna Iglińska (KWW Marka Charzewskiego) - 147 głosów.

Okręg wyborczy nr 3 w wyborach:

Tomasz Klonowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 495 głosów,
Jacek Markowski (KKW Koalicja Obywatelska) - 418 głosów,
Małgorzata Sobczak (KKW Koalicja Obywatelska) - 264 głosy
Jarosław Dymek (KKW Koalicja Obywatelska) - 268 głosów,
Maciej Kędzierski (KWW Pawła Dziwosza) - 396 głosów,
Marta Dorobek (KWW Pawła Dziwosza) - 192 głosy,
Jan Tadeusz Wilk (KWW Marka Charzewskiego) - 311 głosów,
Robert Król (KWW Marka Charzewskiego) - 117 głosów.