środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Etap miejski Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” dla uczniów szkół podstawowych w Malborku – wyniki

2024-03-28 08:08:43 (ost. akt: 2024-04-03 14:39:21)

Autor zdjęcia: Łukasz Mocek

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) to turniej, organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, skierowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w Polsce, którzy są zainteresowani tematyką związaną z pożarnictwem. W mieście Malborku odbyły się eliminacje miejskie, w wyniku których zostali wyłonieni uczniowie, którzy awansowali do eliminacji powiatowych konkursu.

Zamysłem konkursu jest m.in. popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży zasad postępowania w nagłych przypadkach zagrażających życiu lub zdrowiu oraz poszerzenie wiedzy z zakresu przepisów przeciwpożarowych, szeroko rozumianego ratownictwa, a także bezpieczeństwa powszechnego.
W trakcie turnieju każdy z uczestników konkursu będzie miał okazję wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną z dziedziny chemii, fizyki, ekologii czy historii, lecz także umiejętnościami praktycznymi, takimi jak udzielanie pierwszej pomocy czy podstawy gaszenia pożarów.

Turniej ten podzielony jest na różne etapy, począwszy od eliminacji lokalnych, poprzez powiatowe, wojewódzkie, kończąc na etapie centralnym – krajowym. Z każdego etapu konkursu wyłaniani są najlepsi uczestnicy, którzy awansują do wyższego szczebla eliminacji lub do etapu finałowego.
Uczestnicy będą rywalizować ze sobą w trzech następujących kategoriach wiekowych:
- klasy I-IV szkół podstawowych,
- klasy V-VIII szkół podstawowych,
- szkoły ponadpodstawowe.

Eliminacje na poziomie miejskim dla uczniów szkół podstawowych w Malborku zostały przeprowadzone przez Urząd Miasta Malborka w dniu 26 marca 2024 r.. W ich wyniku wybrano osoby, które awansowały do eliminacji na szczeblu powiatowym.

W kategorii uczniowie klas I-IV szkół podstawowych awansowały następujące osoby:
- Miejsce I - Łukasz Jukowski – Szkoła Podstawowa nr 2 w Malborku,
- Miejsce II - Julia Borzechowska – Szkoła Podstawowa nr 9 w Malborku,
- Miejsce III - Rafael Szpejewski – Szkoła Podstawowa nr 9 w Malborku,
- Miejsce III - Szymon Jurkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 8 w Malborku.

Uczniowie, którzy awansowali w kategorii klas V-VIII szkół podstawowych:
- Miejsce I - Antonina Świątkowska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku,
- Miejsce II - Michał Matuszak – Szkoła Podstawowa nr 9 w Malborku,
- Miejsce II - Antoni Radtke – Szkoła Podstawowa nr 9 w Malborku,
- Miejsce III - Lena Gut – Szkoła Podstawowa nr 9 w Malborku,
- Miejsce III - Arkadiusz Majchrzak – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Malborku.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy za udział pozostałym uczestnikom konkursu. Podziękowania kierujemy również w stronę nauczycieli przygotowujących uczniów do turnieju oraz szkołom.Wręczenie nagród
3 kwietnia w Urzędzie Miasta burmistrz Marek Charzewski wyróżnił uczniów szkół podstawowych, którzy awansowali do powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom, organizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Etap powiatowy zaplanowany jest na dzień 13 kwietnia o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku.
Powodzenia w kolejnym etapie eliminacji!