środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Teatr Dwa Słowa trzema spektaklami uczcił Międzynarodowy Dzień Teatru

2024-03-24 09:11:07 (ost. akt: 2024-03-24 09:14:48)

27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji młodzi aktorzy z Teatru Dwa Słowa z MCKiE zaprosili malborską publiczność do Szkoły Łacińskiej na trzy wyjątkowe spektakle. Spotkanie z teatrem rozpoczął monodram "Deficyt miłości” w wykonaniu Marceliny Farysej, następnie również w formie Teatru Jednego Aktora w kolejnym monodramie "Zmęczona, czyli jak być szczęśliwą" wystąpiła Anna Ciechanowska. A na finał młodzież wystawiła premierowo spektakl "Wszystko jest szczegółem" wg tekstów Wisławy Szymborskiej i muzyki Pink Floyd.

Teksty Wisławy Szymborskiej są ponadczasowe, bardzo prawdziwe i dające do myślenia. Nie do końca oczywiste połączenie z muzyką Pink Floyd dawało czas do zadumy i do przemyślenia recytowanych cytatów. Młodzi aktorzy po raz kolejny przekonali, że słowo ma ogromną moc a muzyka porusza serca. Gratulacje!

Młodzież przygotowała reżyser Violetta Jankowiak, a pomagała jej Weronika Kosior, która tego dnia obchodziła urodziny, wszyscy odśpiewali jej więc głośne ”Sto lat”.