Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Burmistrz odebrał nagrodę „Asa Samorządu 2023” dla Malborka

2024-03-21 12:59:12 (ost. akt: 2024-03-22 08:44:39)

Autor zdjęcia: archiwum Zawsze Pomorze

21 marca br. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Asy Samorządu 2023”, zorganizowanego przez tygodnik i portal „Zawsze Pomorze”. Nagrodę dla gmin miejskich w kategorii Rozwój społeczeństwa obywatelskiego odebrał Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski.

Nagroda została przyznana miastu za prowadzenie dialogu społecznego i partycypacji społecznej w zintegrowanym projekcie rewitalizacyjnym Malbork na +, głównie w ramach placówki Stacja + przy ul. Sienkiewicz prowadzonej przez ZHP Chorągiew Gdańska i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Malborku, która stała się miejscem integracji, spotkań rodziców, dzieci i sąsiadów tej przestrzeni oraz za działania organizowane na rzecz społeczności lokalnej i we współpracy z nią w budynku wieży ciśnień.

Zintegrowany projekt rewitalizacyjny jest przykładem dobrej współpracy. Dzięki jego realizacji miejsca i przestrzenie stały się w mieście atrakcyjne i przyjazne a mieszkańcy odbudowują swoją tożsamość i więzy sąsiedzkie.

Poza aktywnościami Stacji i wieży ciśnień docenione zostały także działania na rzecz dostępności prowadzone w urzędzie miasta i placówkach w obszarze rewitalizacji.

Konkurs odbywał się pod patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, którego na gali reprezentował wicemarszałek Wiesław Byczkowski.

Zanim ogłoszono wyniki zaproszeni goście mogli wysłuchać krótkiego wystąpienia prof. Janusza Badura z Polskiej Akademii Nauk pt. „Czyste technologie energetyczne – szansą dla Pomorza”.

W konkursie możliwość udziału miały wszystkie 140 samorządy województwa pomorskiego (miasta na prawach powiatu, powiaty, gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie i gminy wiejskie). Ostatecznie wyzwanie podjęło 30 samorządów, w tym Malbork. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: Inwestycje, Zielona transformacja i Rozwój społeczeństwa obywatelskiego:

- Poprzez nasz konkurs chcemy wyłonić i wypromować najprężniej działających samorządowców na Pomorzu. Chcemy też pokazać, jak dobrze rozwija się nasz region – powiedział Mariusz Szmidka, redaktor naczelny tygodnika i portalu „Zawsze Pomorze”.

W uroczystości wzięła udział również Wicewojewoda Pomorska Anna Olkowska-Jacyno, do niedawna pracująca w Urzędzie Miasta Malborka i odpowiedzialna za realizację wyżej wymienionych projektów.

http://m.82-200.pl/2024/03/orig/sans-titre-2-10320.jpg

zdjęcia: archiwum Zawsze Pomorze