Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Malborski MasterChef. Włoscy żołnierze gotowali z podopiecznymi Stacji+

2024-03-17 20:26:10 (ost. akt: 2024-03-17 20:35:50)

Autor zdjęcia: Łukasz Mocek

W sobotę 16 marca, w Restauracji Malaga odbył się polsko-włoski Masterchef. Podopieczni Stacja Malbork Plus wzięli udział w konkursie kulinarnym, którego celem było przyrządzenie najlepszej włoskiej pizzy.

Wszystko oczywiście z współudziałem żołnierzy Włoskich Sił Powietrznych, którzy od września 2023 roku stacjonują w 22. Baza Lotnictwa Taktycznego, a na co dzień odwiedzają i biorą aktywny udział w działaniach placówki (Stacja + Fabryka Cudów).

W konkursie udział wzięły 4 załogi złożone z podopiecznych placówki, zastępcy burmistrza Jana Tadeusza Wilka z wnukiem, załogi malborskiego MOPSu z dyrektorem Jackiem Wojtuszkiewiczem na czele, rodziców i dziadków oraz Marii Seibert reprezentującej Malborskie Centrum Kultury i Edukacji oraz przedstawicieli Włoskich Sił Powietrznych.

Wszystko odbywało się pod czujnym okiem jury składającego się z Wicewojewody Pomorskiej Anna Olkowska-Jacyno, Burmistrza Miasta Malborka Marka Charzewskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Malborka Pawła Dziwosza oraz mamy jednej z uczestników Pani Kasi.

Po przyrządzeniu pizzy przyszedł czas na stworzenie deserów z niespodzianką, każda z drużyn otrzymała do skomponowania swoich słodkości składnik, który miał być utrudnieniem w wykonaniu zadania. Wszystkie drużyny perfekcyjnie wykonały swoje zadania.

Całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez współpracy i przy wsparciu włoskich żołnierzy oraz właścicieli restauracji Malaga, którzy regularnie wspierają działania placówki, a w sobotnie przedpołudnie udostępnili swój lokal na potrzeby przeprowadzenia tej integracyjnej zabawy.