środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Energa z Bezpieczną Krainą zawitała do Malborka

2024-03-13 12:17:54 (ost. akt: 2024-03-18 12:47:03)

Autor zdjęcia: Łukasz Mocek

Przez dwa dni pracownicy Energa-Operator edukowali najmłodszych mieszkańców Malborka.

12 i 13 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w miasteczku Bezpiecznej Krainy mogli poznać odpowiedzi na szereg nurtujących ich pytań i dowiedzieć się wszystkiego na temat prądu.

Jakie materiały przewodzą prąd? Jak wytwarzana jest energia elektryczna? Jak trafia do naszych domów, a przede wszystkim jak z niej bezpiecznie korzystać? To pytania, na które najmłodsi poznają odpowiedzi podczas wizyty miasteczka Bezpiecznej Krainy.

Zajęcia przygotowane przygotowane są tak, aby nie było w nich miejsca na nudę. W zajęciach główną rolę odgrywają praktyka i eksperymenty przeprowadzane przez samych uczestników.

Wśród prezentowanych stanowisk są m.in. modele elektrowni wodnej, słonecznej i wiatrowej, lampa plazmowa, generator, za pomocą którego można samodzielnie wytwarzać energię, a także napędzany energią elektryczną wytwarzaną przez uczestników tor wyścigowy.

Program Bezpieczna Kraina Energa-Operator
Bezpieczna Kraina to program, którego najważniejszym celem jest przekazywanie wiedzy o tym, jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej, a także uczulenie najmłodszych na zagrożenie, jakie może powodować lekkomyślne zachowanie w pobliżu infrastruktury służącej do jej przesyłania.
Bezpieczna Kraina Energa-Operator to nie tylko spotkania z najmłodszymi mieszkańcami polskich miejscowości, ale także stanowiący bazę wiedzy, stale rozbudowywany portal internetowy: https://bezpiecznakraina.energa-operator.pl/

Portal zawiera interaktywne zajęcia e-learningowe, filmy oraz gry dla dzieci, materiały pomocne w prowadzeniu zajęć szkolnych przez nauczycieli, a także przydatne dla wszystkich informacje z zakresu bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych czy oszczędzania prądu.

Energa-Operator od ponad 20 lat prowadzi także odwiedziny w placówkach oświatowych, wyposażając dzieci w niezbędną wiedzę o bezpiecznym użytkowaniu energii elektrycznej. W prowadzonych przez energetyków zajęciach do tej pory uczestniczyło łącznie blisko 185 tysięcy uczniów.