Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Burmistrz wręczył stypendia dla najlepszych uczniów szkół podstawowych

2024-02-27 16:36:44 (ost. akt: 2024-02-28 12:05:59)

Autor zdjęcia: Łukasz Mocek

Rekordowa liczba uczniów malborskich szkół podstawowych odebrała stypendia Burmistrza Miasta Malborka. Uroczystość wręczenia stypendiów podzielona została na dwa dni, a burmistrz Marek Charzewski wręczał je zaproszonym uczniom w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnym nr 1.

Zgodnie z uchwałą nr X/93/2019 Rady Miasta Malborka z dnia 31 maja 2019 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy dzieciom i młodzieży uzdolnionej, form i zakresu tej pomocy, w tym stypendiów dla uzdolnionych uczniów Burmistrz Miasta Malborka przyznał stypendia dla najlepszych uczniów malborskich szkół podstawowych, u których średnia ocen w semestrze 2023/2024 wyniosła co najmniej 5,30.

26 lutego 2024 r. stypendia odebrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 5. Natomiast 27 lutego 2024 r. przyjmowali uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 9 i Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Katolickich.





Lista stypendystów:
Szkoła Podstawowa nr 1

Magdalena Dukszta, Szymon Dukszta, Szymon Fiedorowicz, Adam Grabowski, Nadia Jankowicz, Antonina Januszkiewicz, Lena Korytkowska, Urszula Lipowska, Wojciech Milanowski, Maria Mleczek, Hanna Nadworna, Amelia Opałka, Alicja Orzechowska, Lena Pawella, Julia Piszczewiat, Zofia Rachańska, Franciszek Roztkowski, Diana Sobiech,
Maja Szałach, Zuzanna Węgrzynowska, Pola Wilczewska, Daniel Zdanowicz, Wiktoria Żelazna, Maria Żołądecka, Julia Żuk, 
Nina Żukowska, Parycja Żytkowska.

Szkoła Podstawowa nr 2
Nikola Czaja, Anna Dąbrowska, Pola Dzierwa, Joanna Gąsiorowska, Szymon Jankowski, Celina Kibort, Szymon Korycki, Adam Nowosielski, Igor Świgowski, Katarzyna Usiądek, Zuzanna Wiśniewska, Kaja Wyrwaszewska.

Szkoła Podstawowa nr 3
Michał Baranek, Jakub Chojnacki, Miłosz Deorocki, Borys Drosik, Jakub Jarocki, Zofia Kabatc, Natalia Kowalczyk, Agata Kownacka, Milena Kudzinowska, Lena Kuleta, Igor Otka, Alicja Piskozub, Adam Pojawa, Tomasz Pojawa, Marcel Potocki, Hanna Puchalska, Olga Redkiewicz, Adam Romanowski, Bartosz Rutkowski, Oskar Schulz, Blanka Styczeń, Alicja Szlum,
Antonina Szyczewska.

Szkoła Podstawowa nr 5
Oskar Bieniecki, Zofia Binerat, Amelia Bogut, Dominik Brzustewicz, Aleksander Cielas, Ada Ciok, Kinga Dłużniewska, Hanna Fabiś, Szymon Horajecki, Oliwia Janicka, Borys Jaroszewicz, Amelia Kania, Julia Kempczeńska, Monika Kondys, Kacper Kuryłowicz, Oskar Łuczak, Zofia Mendelson - Maciejak, Antonina Mikołajczyk, Paweł Obrośliński, Hanna Okońska, Antonina Okulus, Milena Olchowik, Helena Organista, Adrian Pałuszka, Jan Pindel, Oliwia Plackowska, Szymon Puklicz, Maja Puzio, Martyna Radziejewska, Dawid Rekowski, Tymon Rojek, Pola Rozalewicz, Natalia Rudzka, Amelia Samborska, Tymoteusz Seibert, Nina Siedlarek, Maja Sikora, Julia Skalińska, Lena Sojka, Karol Sojka, Julia Suchińska, Michał Szczepański, Katarzyna Szulik, Jan Świątek, Lena Trawicka, Julia Tytz, Michał Wiśniewski, Sebastian Wiśniewski, Jagoda Worożańska
Małgorzata Zedlewska.

Szkoła Podstawowa nr 6
Ignacy Bawół, Julia Borkowska, Mateusz Dziweńka, Lena Fera, Igor Komasara, Małgorzata Krawczykiewicz, Olaf Pawluczuk,
Błażej Romanowski, Sebastian Skoneczny, Michalina Wilczewska, Marcel Woś

Szkoła Podstawowa nr 8
Oliwia Barwinek, Wojciech Brzozowski, Szymon Cielas, Gabriela Gogolewska, Julia Kamińska, Jan Kamiński, Oliwier Kamiński, Marcelina Kąkol, Olgierd Kwas, Nikodem Leszczyński, Lena Łyczkowska, Borys Łyczkowski, Zofia Machcińska, Aleksandra Pyra, Patrycja Rafał, Hanna Ryś, Mikołaj Słomiński, Nina Wietrzykowska, Michalina Żołędziewska.

Szkoła Podstawowa nr 9
Dawid Bączek, Emilia Bęben, Marina Błaszczykiewicz, Julia Borzechowska, Antoni Czajkowski, Maria Giza, Maciej Głowiński, Franciszek Harasimowicz, Jakub Kajdaszuk, Michał Kamiński, Iga Kratewicz, Maria Krawczyk, Jan Krysik, Maja Lange, Franciszek Mattern, Julia Matuszak, Adrian Maziarz, Lena Mikołajczyk, Maria Muzyka, Aleksandra Oreshina, Hanna Pufal, Julia Smagała, Aleksander Stachurski, Rafael Szpejewski, Zuzanna Szulc, Antonina Szydłowska, Fabian Świderski, Wojciech Urban, Lena Urbańska, Lena Warchhold, Błażej Wilczyński, Zuzanna Wojszel, Amelia Wolak, Zofia Zakrzewska, Hanna Zwierz.

Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Katolickich
Gabriela Bogalecka, Hanna Borowska, Weronika Fiturska, Joanna Kamińska, Hubert Kita, Marcelina Kosecka, Julia Kowalska, Mateusz Lasota, Michał Lasota, Jakub Ratka, Paweł Rynkiewicz, Karol Troch, Marta Wirkus, Natalia Wysocka.