Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

"Happening polonistyczny" w SP9 z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

2024-02-26 09:11:51 (ost. akt: 2024-02-26 13:14:09)

Polonistka z SP 9, pani Monika Pozorska stwierdziła, że należy uczcić zbliżający się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, a wiec poprosiła „Drużynę serca”, nieocenionych wolontariuszy o pomoc w organizacji happeningu polonistycznego, który odbył się 21 lutego b.r.

Tego dnia chętni uczniowie mieli pobrać obiegówkę polonistyczną, otrzymać 5 pieczątek za rozwiązanie łamigłówek polonistycznych przy poszczególnych stanowiskach: „Łamańce językowe”, „Jak to leciało?”, „Liczy się każde słowo”, „Byki i byczki”, Uważaj, jak mówisz i piszesz”. Następnie wszystkie te obiegówki lądowały w kiermaszowej skrzynce.

Na długiej przerwie losowano obiegówki, których właściciele otrzymywali słodkie figurki oraz inne nagrody pocieszenia. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców ,,dziewiątki''. Gratulacje dla wszystkich wolontariuszy z klasy VIII a i wielką pomoc przy organizacji happeningu. Gratulacje dla wszystkich,,dziewiątkowiczów'', którzy tak chętnie przystąpili do polonistycznej inicjatywy.

info - Adam Liszewski /bibl. SP 9