Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Zaproszenie do Brukseli dla uczniów Technikum nr 3

2024-02-14 14:01:48 (ost. akt: 2024-02-14 14:02:49)

Technikum nr 3 w Malborku po raz kolejny zostało wyróżnione zaproszeniem do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Tym razem piątka uczniów będzie reprezentować nasz kraj podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży, który odbędzie się w dniach 12-13.04.2024 r.

Weronika Marek, Matylda Głodowska, Amelia Łaszewska, Dawid Zamorski oraz Jakub Kwiatkowski znaleźli się w gronie setki uczniów ze szkół należących do programu Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS) ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, którzy spotkają się aby wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami z innymi młodymi Europejczykami. Zaproszenie także otrzymał dyrektor szkoły Jan Stawicki .

Tegoroczne, odbywające się cyklicznie co dwa lata wydarzenie, odbywa się pod hasłem „Voice your vision” i skupia się na podkreśleniu roli demokracji oraz nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego. Intencją Europejskiego Tygodnia Młodzieży jest promowanie zaangażowania młodych ludzi w bycie aktywnym Europejczykiem, stworzenie okazji do przedstawienia stanowiska w ważnych dla siebie kwestiach oraz integracja i budowanie poczucia wspólnoty europejskiej.