Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

WOŚP Malbork: 240 tyś zł i kwota cały czas rośnie

2024-01-29 12:58:41 (ost. akt: 2024-01-29 15:45:40)

Autor zdjęcia: Łukasz Mocek

Miesiąc pełen aktywności, muzyki, dobroczynności i wspólnoty już za nami. Malbork przez cały styczeń oddawał się szlachetnej grze z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a finał tegorocznych działań malborskiego sztabu był niezapomnianym wydarzeniem.

28 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Malborku odbyło się finałowe granie Sztab WOŚP Malbork

Na scenie odbyły się emocjonujące licytacje, które dodatkowo rozgrzewały atmosferę. Artystyczna różnorodność zaprezentowała się dzięki duetom wokalnym ze Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 1, zespołom wokalnym z ZSP nr 1, Zespołowi tanecznemu ze Szkoły Podstawowej nr 8, podopiecznym przedszkola "Czerwony Kapturek" i "Tęcza", solistom Studia Wokalnego "Balbiny", Zespołowi Pieśni i Tańca z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego, Zespołowi Tanecznemu "Bursztynki" oraz zespołowi "Z górki" z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Nie zabrakło także kiermaszu rozmaitości, gdzie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe przygotowały swoje stanowiska. Można było zakupić najróżniejsze wyroby i produkty, wspierając jednocześnie szczytny cel.

W kawiarence pod aniołami tętniło życie, a aromatyczne zapachy unosiły się w powietrzu. Na amatorów słodkości czekało tam prawdziwe niebo - najróżniejsze ciasta przekazane przez ludzi, których serce od lat mocno bije dla fundacji WOŚP.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Malborku nie tylko zgromadził społeczność lokalną, ale także przyniósł radość, wzruszenie i niezapomniane chwile wszystkim uczestnikom.

Dzień finału to oczywiście także ciężka praca wolontariuszy, którzy już od godzin porannych przemierzali ulice naszego miasta. Ich kwesta, puszki zapełniające się podczas finału i kwoty zebrane podczas wcześniejszych wydarzeń spowodowały, że na koncie malborskiego sztabu w niedzielę zameldowała się kwota 240 790,80 zł (na co składa się: gotówka +terminal: 190 249,80 zł, eSkarbonka: 10 725,00 zł,
trwające aukcje na Allegro: 39 816 zł) Wiadomo jednak, że to jeszcze nie koniec. Cały czas trwają licytacje allegro, których końcowe kwoty zasilą malborską zbiórkę.