Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Tydzień ekologiczny w Przedszkolu nr 5

2017-04-27 09:13:50 (ost. akt: 2017-04-27 09:21:25)

Tradycyjnie w drugiej połowie kwietnia w Przedszkolu nr 5 ma miejsce TYDZIEŃ EKOLOGICZNY. Chociaż w przedszkolu w ciągu całego roku często mówi się o przyrodzie i ekologii, to ten tydzień jest tygodniem szczególnym. W jego realizację włączają się całe rodziny tworząc prace plastyczne oraz stroje z makulatury. W tym roku hasłem przewodnim było „Czyste powietrze wokół nas”, które jest zarazem programem edukacyjnym realizowanym przez dzieci z grupy „Jeżyki” i „Wiewiórki”

W świat ekologii wprowadziła dzieci prezentacja multimedialna oraz filmy. W środę dzieci tworzyły w grupach prace plastyczne, kolorowały eko-kolorowanki, a popołudniu wysadzały w przedszkolnym ogrodzie do gazonów kwiaty, które przekazali rodzice. Kolejny dzień to Konkurs na Najpiękniejszy Kącik Przyrody. Kąciki są prowadzone są w każdej grupie. Od początku marca hodowane tam są różnorakie rośliny. Piątek to zawsze podsumowanie całego tygodnia. Tym razem ten dzień rozpoczął się przemarszem wszystkich grup po ulicach osiedla. Nie był to zwyczajny marsz, ponieważ dzieci były ubrane w stroje przygotowane przez rodziców. Było barwnie, szeleszcząco, fantastycznie. Druga część tego dnia to spotkanie integracyjne, podczas którego każda grupa zaprezentowała piosenkę ekologiczną oraz wręczone zostały nagrody za najciekawszy strój oraz plakat ekologiczny.

Tydzień ekologiczny jest na stałe wpisany do kalendarza imprez przedszkolnych, więc czekamy już z niecierpliwością na kolejny, już za … rok.

Tekst :Beata Okrucińska nauczyciel przedszkola Zdjęcia: archiwum przedszkola