Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie "Ja strażnik..."

2016-12-07 09:49:22 (ost. akt: 2016-12-07 09:53:51)

Straż Miejska w Malborku wraz z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną w Gdańsku organizuje Olimpiadę Wiedzy o Bezpieczeństwie. Tegoroczna edycja będzie przebiegała pod hasłem "Ja, Strażnik ...".

Olimpiada organizowana jest już po raz dziesiąty, a jej główną nagrodą jest darmowy indeks na wybrany przez laureata kierunek studiów ufundowany przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną. Organizatorzy zapewniają też wiele innych atrakcyjnych (min. tablety, smartfony, rowery) dla WSZYSTKICH FINALISTÓW. Przewidziano także cenna nagrodę dla dla nauczyciela. Bowiem szkolny koordynator zwycięzcy Olimpiady zostanie nagrodzony darmowymi studiami podyplomowymi.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-IV szkół ponadgimnazjalnych i składać suie będzie z trzech etapów:

I etap - (test z pytaniami jednokrotnego wyboru) odbędzie się w Szkole Łacińskiej;
II etap - (test z pytaniami wielokrotnego wyboru i pytaniami otwartymi);
III etap - 16 marca 2017 r. uroczysty finał w budynku Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku (przedstawienie Komisji Konkursowej autorskiego projektu).

Z przyczyn niezależnych od organizatorów Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie uległy zmianie terminy I i II etapu Olimpiady:
- I etap odbędzie się 3 stycznia 2017r
- II etap odbędzie się 1 lutego 2017r.


Pierwsze dwa etapy sprawdzą wiedzę uczniów ze znajomości zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Zadaniem Finalistów, którzy znajdą się w III etapie, będzie zdiagnozowanie najważniejszych problemów porządkowych w swoim mieście wcielając się jednocześnie w rolę strażnika oraz zaproponowanie ich rozwiązań z punktu widzenie straży miejskiej.

W ścisłym finale dziewiątej edycji znalazło się dwoje uczniów z malborskich szkół.

Mamy nadzieję, że gospodarzem jedenastego finału Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie będzie Malbork.
Tomasz Farysej, komendant Straży Miejskiej Malbork