Niedziela, 3 marca 2024. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Spektakl "Iwona, księżniczka Burgunda" dla WOŚP

2024-01-18 12:30:42 (ost. akt: 2024-01-18 12:40:20)

Autor zdjęcia: Łukasz Mocek

Premiera "Iwony, księżniczki Burgunda" wg Witolda Gombrowicza w wykonaniu Teatru "W Pół Słowa" odbyła się 13 maja 2023 roku. Teraz artyści postanowili dorzucić swój artystyczny grosik do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zatem ponownie zagrają dla malborskiej (i nie tylko!) Publiczności!

Spektakl odbędzie się 27 stycznia 2024 r., w sali konferencyjnej Szkoły Łacińskiej Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji (Stare Miasto 42) o godz. 17.00.

Trwa 120 minut, bez przerwy.
Wstęp do puszki WOŚP: 20,-zł

Dlaczego Iwona milczy. Może nie ma światu nic ciekawego do powiedzenia? A może ten świat nie jest gotowy na Iwonę? Dwór i tak szepcze po kątach, bo takie indywiduum jak ona nie powinno w ogóle pojawić się w królewskich komnatach.

W tej sztuce jak w soczewce możemy zaobserwować, że mimo czasu, który minął od napisania tego dramatu, jest on nadal boleśnie aktualny. Nie lubimy inności, oryginalności. Lubimy za to oceniać innych, a jednocześnie w sposób mistrzowski znajdujemy wytłumaczenia na własne wady i niedoskonałości. I „zawsze z góry, z góry, z majestatem”!

Teatr „W pół Słowa” działa przy Malborskim Centrum Kultury i Edukacji od października 2019 roku. Na swoim koncie ma spektakl „W małym dworku” Stanisława Ignacego Witkiewicza (premiera 20.11.2021 r.). Tym razem postanowili wziąć na warsztat Gombrowicza. Z jakim skutkiem? Zapraszamy, sprawdźcie sami!

Wystąpią:

Małgorzata Badziong (Królowa)
Mirosław Imiołczyk (Król)
Marlena Jaworski (Iwona)
Damian Brzeziński (Książe)
Tomasz Barwiński (Szambelan)
Anna Puczka (Iza)
Kacpar Dornig (Cyryl)
Aleksandra Bychowska (Cyprian)
Katarzyna Fabiańska (Dama Dworu)
Ewa Czerniewska (Dama Dworu)
Maria Dębińska (Ciotka I)
Maria Seibert (Ciotka II)
Weronika Kosior (Innocenty)
Wsparcie Teatru „Dwa Słowa”:
Marcelina Farysej (Walenty)

Reżyseria: Violetta Jankowiak

informacja: Teatr Dwa Słowa