Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Kolędowanie w kościele św. Jana Chrzciciela

2024-01-15 08:46:28 (ost. akt: 2024-01-15 08:46:42)

Autor zdjęcia: Łukasz Mocek

W niedzielę 14 stycznia, w Kościele św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Malborku, podczas mszy św. odbył się koncert kolęd.

Przed malborską publicznością, przy akompaniamencie Grzegorza Dymona, wystąpił chór klarnetowy Baltic Clarinet Camerata, pod kierownictwem profesora Grzegorza Wieczorka. Zespół w którym występują studenci, absolwenci i profesorowie Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Koncert rozpoczął się fragmentem baletu "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego, a następnie można było wysłuchać utworów zarówno w wersji koncertowej jak i w bloku zachęcającym do wspólnego kolędowania.

Oprawa muzyczna: Liubou Tsudzila (klarnet basowy), Maciej Chodorowski i Filip Mikłas, Adam Iskrzycki i Piotr Rogalewski, Joanna Kulikowska i prof. Grzegorz Wieczorek na klarnetach oraz Grzegorz Dymon (instrument klawiszowy).

Wydarzenie odbyło się w ramach XXXIII Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce.
Zapraszamy do udziału w ostatnim festiwalowym wydarzeniu:


20 stycznia w przyziemiu Karwanu Muzeum Zamkowe w Malborku odbędzie się Koncert Noworoczny: Zaśnieżone Miasto GROMEE + GOŚCIE (Bilety w cenie 80 zł, do zakupienia w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji)