Sobota, 1 kwietnia 2023. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Koncert Olgi Szomańskiej

2017-04-26 12:46:16 (ost. akt: 2017-04-26 12:49:58)

27 kwietnia o godz. 18:00 w przyziemiu Karwanu (teren Muzeum Zamkowego) odbędzie się koncert Olgi Szomańskiej w ramach organizowanego wspólnie przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Malborku i Malborskie Centrum Kultury i Edukacji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia od poniedziałku, 10 kwietnia, w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji – Szpital Jerozolimski i Szkoła Łacińska)

Olga Szomańska - wokalistka, aktorka, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu Es Petrus” Piotra Rubika).

Obecnie występuje m.in. w widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera” w roli Danuśki Jurandówny, w Krakowskim Teatrze Variete w musicalu „Legalna blondynka” w roli fryzjerki Paulette oraz w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w musicalu „Zakonnica w przebraniu” jako Deloris van Cartier.

Laureatka Srebrnej Twarzy VI edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Szerszej publiczności znana jako Marzenka Laskowska z serialu „M jak Miłość”.

Koncert Olgi Szomańskiej "Nówka" to przede wszystkim 13 premierowych utworów z płyty pod tym samym tytułem, napisanych wspólnie z kompozytorem Marcinem Partyką. To nieznane dotychczas nowe oblicze muzyczne wokalistki, znanej szerokiej publiczności z przeboju Piotra Rubika "Niech mówią, że to nie jest miłość". "Nówka" to piosenki o kobietach i dla kobiet utrzymane w przyjemnym klimacie muzycznym chill out/soul-pop. Zawiera piosenki o kobiecych snach, pragnieniach i o sercu pełnym miłości - tej romantycznej i tej niespełnionej. W koncercie usłyszymy również nowe wersje wybranych piosenek Piotra Rubika ("Niech mówią, że...", "Strumień", "Miłość to wierność wyborowi") oraz Anny German ("A kiedy wszystko zgaśnie"). "Niech ten koncert będzie pamiętnikiem dla kobiet i drogowskazem dla mężczyzn." Olga Szomańska