Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Włoscy piloci wsparli SORW dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem

2024-01-02 14:44:38 (ost. akt: 2024-01-02 14:59:14)

W grudniu 2023 roku swoje działania rozpoczął kolejny kontyngent pilotów 32. Skrzydła Włoskich Sił Powietrznych wraz z personelem technicznym i logistycznym, by w ramach Enhanced Air Policing, do końca marca 2024 roku strzec wschodnich granic NATO.

Wielkie serca włoskich pilotów stacjonujących w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku biją mocno, a ich działania nie kończą się jedynie na dbaniu o nasze wspólne bezpieczeństwo. Żołnierze pełniący służbę w Malborku postanowili wykorzystać swój pobyt w Polsce wspierając działalność miejscowych placówek wychowawczych.

Przedstawiciele włoskich żołnierzy w pierwszych dniach grudnia byli z wizytą w Specjalnym Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku, aby zobaczyć jak wygląda praca i funkcjonowanie placówki. Była to okazja by porozmawiać z dyrekcją na temat ich potrzeb oraz planów na przyszłość.

Ten ośrodek od lat pełni ważną rolę, zapewniając kompleksową opiekę i wsparcie dla dzieci z autyzmem oraz ich rodzin. Dlatego właśnie swoją pierwsza zbiórkę charytatywną włoscy piloci przeprowadzili z myślą o wsparciu bieżących działań SORW.

Piloci przed świętami Bożego Narodzenia ponownie odwiedzili placówkę, a dowódca włoskiego kontyngentu pułkownik Antonio Vergallo przekazał na ręce Pani Dyrektor Róży Banasik-Zarańskiej symboliczny czek na kwotę 1850 euro, które zebrali włoscy żołnierze.

Jak zapowiada podpułkownik Carmelo Frattaruolo, to nie ostatnie działania jakie planują podczas swojego pobytu w Polsce. Ich zaangażowanie to obraz solidarności międzynarodowej, która przekracza granice państw i łączy ludzi w trosce o wspólne dobro.