środa, 24 lipca 2024. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Balbiny i Przyjaciele zaśpiewali dla Marceliny

2023-12-30 10:51:32 (ost. akt: 2023-12-30 13:38:32)

W piątkowy wieczór (29.12) w zamkowym Karwanie malborska publiczność mogła po raz kolejny wysłuchać pięknego charytatywnego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu studia wokalnego „Balbiny” oraz ich Przyjaciół ze Sztumskiego Centrum Kultury. Na scenie wystąpiły wszystkie składy Balbin, Magda Wilk i Agnieszka Perehuda a także Eski Floreski i Eseczki, wokalistom towarzyszył saksofonista Marcin Janek. Niespodzianką był występ Tadeusza Seiberta, który swoją karierę zaczynał również w Balbinach. Koncert w ramach XXXIII Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce przygotowała Maria Seibert a poprowadził go Piotr Piesik.

Główną bohaterką koncertu była Marcelina, uczennica pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, która od marca tego roku cierpi na białaczkę i nawet nie miała jeszcze okazji przyjść do szkoły i poznać swoje koleżanki i swoich kolegów. Aby ją wesprzeć, uczniowie I LO przygotowali filmik z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia. Także Marcelina i jej mama opowiedziały w krótkim nagraniu o zainteresowaniach, o chorobie i o marzeniach, które dotyczą głównie możliwości normalnego życia. Marcelina rozpoczęła koncert kolędą „Cicha Noc”, którą nagrała specjalnie na tą okazję.

Podczas spotkania zbierane były pieniądze do puszki, działała kawiarenka z ciastem i napojami, przeprowadzona została również licytacja. W sumie zebrano 10 084,27 zł.

Przez cały czas trwa zbiórka pod nazwą "Pomagamy Marcelinie" (nr 2023/5512/OR), która jest organizowana przez Fundację Nadzieja im. Stefanii Zaorskiej z Nowego Stawu. Zachęcamy do wsparcia, z naszą pomocą na pewno łatwiej będzie pokonać chorobę!

Organizatorami koncertu byli Urząd Miasta Malborka, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji oraz Muzeum Zamkowe w Malborku, partnerem Miejski Zakład Komunikacji w Malborku. Patronat nad imprezą objęli Burmistrz Miasta Malborka oraz Starosta Powiatu Malborskiego.

Za oświetlenie odpowiedzialny był Sebastian Branecki z firmy „Forte Acoustic”, za nagłośnienie Michał Seibert.