Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Koncert Chóru Cantate Domino w ramach Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce

2023-12-27 09:55:23 (ost. akt: 2023-12-27 09:57:14)

25 grudnia br. w Kościele p.w św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku odbył się koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Chóru Cantate Domino pod kierownictwem Pana Łukasza Rosiak. Koncert został zorganizowany w ramach XXXIII Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce

Chór Cantate Domino istnieje od 2015 roku, a jego utworzenie było wspólnym pomysłem organisty Łukasza Rosiaka i ks. Józefa Micińskiego, proboszcza parafii św. Urszuli Ledóchowskiej. W 2019 roku znalazł się wśród laureatów XIV Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie, zdobywając "Brązowe Pasmo".

Zwieńczeniem dotychczasowej pracy jest debiutancka płyta pt. „Cicha noc” z kolędami i pastorałkami w aranżacji dyrygenta Łukasza Rosiak, którą zespół nagrał w listopadzie 2022 roku we wnętrzach malborskiego zamku, w kościele NMP na Zamku Wysokim.

Chór działa przy parafii na Osiedlu Południe, ale należą do niego mieszkańcy różnych części miasta. Jego dyrygent jest absolwentem Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku muzyki kościelnej. Był organistą w bydgoskich kościołach, a obecnie w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej.

Łukasz Rosiak jest też nauczycielem muzyki w Szkole Podstawowej nr 9 w Malborku.

informacja: Chór Cantate Domino