Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Odbył się Jarmark Świąteczny w placówce Stacja Malbork +

2023-12-18 12:31:00 (ost. akt: 2023-12-18 14:19:41)

Autor zdjęcia: Łukasz Mocek

W niedzielę 17 grudnia w Stacji Malbork + odbył się Jarmark Świąteczny. Wydarzenie rozpoczęło się od uruchomienia iluminacji świątecznej na choince przed placówką na Skwerze Papy Smerfa. Następnie zgromadzonym życzenia złożyli Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewskie oraz Przewodniczącego Rady Miasta Malborka Pawła Dziwosza.

Przemawiały jeszcze Katarzyna Piesik kierownik placówki oraz Beata Matyjaszczyk koordynatorka projektu z Chorągwi Gdańskiej ZHP. W przygotowanie przedsięwzięcia zaangażowali się również malborscy harcerze pod kierownictwem pwd. Anną Chlebowicz, która od niedawna pełni rolę komendanta malborskiego Hufca.

W placówce przygotowano atrakcje dzięki którym poczuć można było klimat zbliżających się świąt. Każdy mógł własnoręcznie sporządzić świąteczne ozdoby, udekorować pierniczki, zrobić pamiątkowe zdjęcie w mikołajkowej oprawie. Każdy z przybyłych tego dnia do Stacji Malbork + mógł skosztować tortu, którzy chwilę wcześniej poskładali i udekorowali podopieczni przy współpracy z pracownikami Restauracji Malaga.