Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Malborska młodzież wystawiła musical w sztumskim teatrze

2023-12-18 12:22:16 (ost. akt: 2023-12-18 14:50:34)

Musical „Nie igraj z diabłem” na podstawie sztuki Jana Drdy „Igraszki z diabłem” w reżyserii Grzegorza Pacanowskiego i Marii Seibert tym razem został wystawiony na deskach Kino-Teatru „Powiśle w Sztumie”. Udział w nim wzięła utalentowana muzycznie młodzież z Malborka i Sztumu, w tym wokaliści studia "Balbiny", uczniowie I LO w Malborku oraz zespół Eski Floreski ze Sztumskiego Centrum Kultury. Na 3 spektakle (jeden 14 grudnia i dwa 15 grudnia) przyszli zarówno uczniowie jak i mieszkańcy w każdym wieku.

Jak zwykle było mnóstwo emocji, wspaniałych kreacji wokalno-aktorskich i dużo dobrej zabawy, chociaż temat spektaklu był poważny, ponieważ przypominał nam, że wszystko ma swoją cenę. Jednak pomimo tego, że główne bohaterki dały zwieść się pokusom, w ich obronie stanęła dobra dusza, Marcin Kabat, który nie igrał z diabłem i był od niego sprytniejszy. Dlatego tym razem wszystko skończyło się dobrze.

Wykonawcy wystawili musical już kilkanaście razy - 6 razy w Malborku oraz 6 razy w Sztumie. W sumie przedstawienie obejrzało około 2 tysiące osób. To ogromny sukces młodych wykonawców.

Warto dodać, że przy tworzeniu musicalu z reżyserami współpracowali Agata Kujawa, Tadeusz Seibert, Angelika Lenczewska, Aleksandra Granecka, Adam Lemańczyk. Przy sztumskich spektaklach za oświetlenie odpowiedzialny byli Piotr Stefanowicz i Krzysztof Reczkowski z SCK, natomiast za dźwięk Michał Seibert. Fryzury artystom wykonały nauczycielki z Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku - Karolina Kalinowska i Karolina Hajdukiewicz, fryzjerska mistrzyni świata. W opiece nad młodymi wykonawcami pomagała Joanna Lange.

zdjęcia: archiwum wykonawców