Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Charytatywny świąteczny koncert Balbin i ich Gości dla Marceliny

2023-12-12 13:49:17 (ost. akt: 2023-12-12 14:36:51)

Studio wokalne „Balbiny” od lat organizuje w okresie świątecznym charytatywne koncerty kolęd w ramach Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce. W tym roku zespół zaprasza 29 grudnia o godz. 18.00 mieszkańców Malborka do Przyziemia Karwanu. Wejściówki na koncert w cenie 20 zł do nabycia przed wejściem na koncert od godziny 17:00. Liczba miejsc ograniczona.

„Balbin” w Malborku nie trzeba przedstawiać. Śpiewają na wielu wydarzeniach, organizują własne koncerty i spektakle, również charytatywne, z powodzeniem biorą udział w festiwalach w całej Polsce oraz zdobywają nagrody na międzynarodowych konkursach. Zespół prowadzony od niemal 40 lat przez Marię Seibert, obecnie działa w strukturach Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. Teraz razem ze swoimi Przyjaciółmi zaśpiewa dla malborskiej publiczności w świątecznym repertuarze na rzecz swojej koleżanki Marceliny, uczennicy pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku.

Organizatorami koncertu są Urząd Miasta Malborka, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji oraz Muzeum Zamkowe w Malborku, partnerem Miejski Zakład Komunikacji w Malborku. Patronat nad imprezą objęli Burmistrz Miasta Malborka oraz Starosta Powiatu Malborskiego.

Zbiórka pod nazwą "Pomagamy Marcelinie" (nr 2023/5512/OR) jest organizowana przez Fundację Nadzieja im. Stefanii Zaorskiej z Nowego Stawu. Również podczas koncertu zbierane będą fundusze na leczenie Marceliny. Zachęcamy do wsparcia, z naszą pomocą na pewno łatwiej będzie pokonać chorobę!