Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

XV Festyn Adwentowy "Kolędą przywołajmy święta!"

2023-12-11 10:16:39 (ost. akt: 2023-12-11 10:22:00)

"Każdy życzliwy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat na lepszy. Czyjś świat..." W sobotnie popołudnie (09.12) o godzinie 16.00 społeczność szkolna malborskiej piątki uczestniczyła w XV Festynie Adwentowym organizowanym przez Fundację „Szkoła Otwartych Serc”. Pani Dorota Ojdowska – Starzyk przywitała serdecznie zebranych uczniów, rodziców i nauczycieli. Imprezę poprowadził Pan Jacek Suchiński.

Uczniowie śpiewali kolędy i zimowe piosenki, koło teatralne z wykorzystaniem fragmentów „Małego Księcia” zwróciło uwagę na to, jak ważna w życiu człowieka jest przyjaźń. Każdy mógł zakupić na świątecznych straganach rozmaite produkty m.in. – stroiki, magiczne wianki, kartki bożonarodzeniowe, smakołyki, prezenty. Zebrane środki zostaną przeznaczone na cele statutowe fundacji tj. dla dzieci niepełnosprawnych i będących w trudnej sytuacji materialnej.

Prezes Fundacji po zakończonym festynie wyraziła wdzięczność wszystkim ludziom dobrej woli:

Kochani!
Tegoroczny Festyn Adwentowy okazał się - kolejny raz-świętem radości, spełnionych marzeń, niezwykłej mocy czynienia dobra.

Zebraliśmy kwotę 14 604 złotych!

Festyn to adwentowe dzieło nas wszystkich. To czas dziejących się na naszych oczach najprawdziwszych cudów!

Jedna z pań przybyłych na festyn, patrząc na tłum gości wypełniających aulę, spytała mnie: - Czy ci wszyscy ludzie to ludzie fundacji?

To pytanie wzruszyło mnie do łez.. Bo odpowiedz na nie, płynąca z głębi serca, nie mogła być inna :Tego dnia wszyscy jesteśmy ludźmi Fundacji " Szkoły Otwartych Serc"!

Przychodzimy na festyn pełni wiary, że nasza obecność, nasze zaangażowanie, zmieni czyjś świat na lepszy. Dziękuję z całego serca za rozpalenie anielskiego grilla, który bez względu na temperaturę i wiatr-wabi nas zapachem zachęcając do wspólnej biesiady.

Dziękuję za przepiękne dekoracje, które wprowadziły nas w baśniową przestrzeń i atmosferę.

Dziękuję za profesjonalne, pełne życzliwości prowadzenie imprezy, jej nagłośnienie i czuwanie nad występującymi.

Dziękuję za przygotowanie wspaniałych straganów uginających się od wszelkiego dobra! Jesteście najlepsi na świecie!

Dziękuję Aniołom z Kawiarenki pod Aniołem, wszystkim mamom, babciom, przyjaciołom za najpyszniejsze ciasta, jakie można sobie wymarzyć. To miejsce od lat jest tętniącym sercem festynu.

Dziękuję za każdy gest życzliwości, za Waszą hojność, za Wasze pełne miłości serca i tak widoczną radość bycia razem.

Dziękuję za łzy wzruszenia i szczery śmiech. To wielki zaszczyt być częścią takiego wydarzenia.

Dziękuję wszystkim razem i każdemu z osobna za czas cudów, miłość i bezinteresowne dobro. Jesteście wspaniali! Do zobaczenia za rok!

Prezes Fundacji " Szkoła Otwartych Serc" – Dorota Ojdowska-Starzyk


zdjęcia: archiwum Fundacji „Szkoła Otwartych Serc”