Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Koncert dla Psiaka i Kociaka w I LO w ramach MBOJ

2023-12-09 21:57:09 (ost. akt: 2023-12-11 08:08:09)

W sobotę (9.12) w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku uczniowie tej szkoły pod kierunkiem Marii Seibert zorganizowali Koncert dla Psiaka i Kociaka, podczas którego zbierane były fundusze na rzecz Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Reks. Pieniądze razem z młodzieżą zbierała prezes Stowarzyszenia Krystyna Panek. Była kawiarenka z ciastami, loteria, stoisko z gadżetami ze zwierzętami oraz gorąca licytacja. W sumie zebrano 5494,21 zł, a to jeszcze nie wszystko. Dalsza część zbiórki odbędzie się w poniedziałek w I LO, ponieważ w szkolnej kawiarence zostało jeszcze sporo słodkich niespodzianek.

Koncert został zorganizowany w ramach Malborskiego Budżetu Obywatelskiego Junior, w skrócie MBOJ. Wśród publiczności nie zabrakło burmistrza Marka Charzewskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Malborka Pawła Dziwosza, wicestarosty Waldemara Lamkowskiego oraz dyrektor I LO Hanny Lalak, którzy w podziękowaniu za wsparcie otrzymali pamiątkowe kubki.

Zanim na scenie wystąpili młodzi artyści w wokalno-tanecznym repertuarze, rozdane zostały nagrody w rozstrzygniętych wcześniej konkursach fotograficznym i literackim. Nagrody wręczała przewodnicząca Jury Katarzyna Fabiańska z Codziennej Gazety Internetowej 82-200.pl, która oceniała prace wraz z Łukaszem Mockiem (portal 82-200.pl) i Katarzyną Kot (MCKiE).

W konkursie fotograficznym oceniano uczestników w dwóch kategoriach. W kategorii uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Natalia Wojnicz, drugie Szymon Cybulski, a trzecie ex aequo Kajetan Rudzik i Wiktor Drozd.

W kategorii szkół średnich pierwsze miejsce powędrowało do Borysa Spichalskiego, drugie ex aequo zajęli Izabella Rykała oraz Magda Krupa, a trzecie miejsce również ex aequo przyznano Katarzynie Wieczorek i Zuzannie Jędrzejczak.

W konkursie literackim nie było podziału na kategorie, a Jury przyznało ex aequo dwie pierwsze nagrody – pierwsze miejsce dla Szymona Cybulskiego i Lilianny Bednarz a drugie miejsce dla Hanny Cyzan i Marcina Mierzwińskiego.
Po części oficjalnej publiczność mogła wysłuchać i zobaczyć wspaniałe występy uczniów malborskich szkół, którzy śpiewali i tańczyli dla zwierzaków z Reksa. A na zakończenie młodzież rozgrzał DJ, któremu towarzyszyła śpiewająca Maja Wesołowska.

Organizatorzy koncertu dziękują sponsorom: Barometr, Da Grasso, Geo-Mat, Karolina Wiejak, Kram, Leśna – pracownia florystyczna, OSiR w Malborku, Papa’s, Po Lodzie?, Restauracja Parkowa Przystań, Roma Drukarnia, Szkoła nauki pływania Delfin, Przedsiębiorstwo Handlowe Mat, Studio Omikron, Unkock Your English i Rusz się z Beti.