Czwartek, 8 grudnia 2022. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

„Ruszamy za Wisłę!” - zwiedzaj Powiśle, Żuławy i Krainę Zalewu Wiślanego z Kasią i Maciejem

2017-04-25 11:45:07 (ost. akt: 2017-04-25 12:15:59)

Kasia i Maciej Marczewscy oraz organizacje turystyczne z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego zapraszają do obserwowania akcji promocyjnej "Ruszamy za Wisłę!" na największym blogu podróżniczym o Polsce www.ruszajwdroge.pl

http://m.82-200.pl/2017/04/orig/ruszajwdroge-1052.jpg
Blogerzy wyruszają z Trójmiasta 27 kwietnia 2017 roku i przez kolejnych 18 dni będą podróżować "po drugiej stronie Wisły": po Powiślu, Żuławach i Krainie Zalewu Wiślanego. Każdy dzień spędzą na odkrywaniu największych turystycznych atrakcji i poznawaniu historii regionu. Poszukają też regionalnych tradycji i sprawdzą, czy warto tu zaplanować dłuższe wakacje. A wrażeniami będą dzielić się na żywo w mediach społecznościowych Fundacji "Ruszaj w Drogę!" na Facebooku, Twitterze, Instagramie.

- Nie znamy zbyt dobrze województwa pomorskiego na wschód od Wisły – przyznaje Kasia Marczewska – byliśmy kilka razy na Żuławach, w Malborku i dawno temu w Kwidzynie, przejeżdżaliśmy też przez miejscowości nad Zalewem Wiślanym, ale poza Fromborkiem, nie zatrzymaliśmy się w nich na dłużej. Od 8 lat podróżujemy po Polsce i poprzez działalność naszej Fundacji przekonaliśmy się już, że w każdym polskim regionie znajdujemy coś dla siebie. Najbardziej interesuje nas turystyka kulturowa i miejsca, w których można obserwować odradzające się lokalne tradycje. Mam nadzieję, że dowiemy się więcej o powiślańskich specjałach, o odradzającej się regionalnej tożsamości Żuławiaków i o historii, która nie była dla tych regionów łaskawa.

Po powrocie z wycieczki Kasia i Maciej opiszą swoje wrażenia i najciekawsze miejsca na blogu www.ruszajwdroge.pl. Opracują także plan 1-dniowych wycieczek, dzięki któremu każdy będzie mógł ruszyć w drogę ich śladami. Plan wykorzystają do stworzenia prezentacji podróżniczych, które będzie można zobaczyć na cyklicznych spotkaniach Klubu Ruszaj w Drogę! w Trójmieście i okolicach.

- Wycieczkę koordynuje dla nas pięć turystycznych organizacji z dwóch województw - mówi Maciej Marczewski – z tego co wiem, to pierwsza i jak dotąd jedyna w Polsce, tak szeroko zakrojona, międzywojewódzka współpraca z blogerami. Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna i Powiślańska Organizacja Turystyczna skoordynowała wycieczkę po największych atrakcjach tej części województwa pomorskiego. Z kolei Lokalna Organizacja Turystyczna Krainy Zalewu Wiślanego, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego Biuro Regionalne w Elblągu i Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna umożliwiły nam dotarcie do najciekawszych miejsc na Żuławach Elbląskich i wokół Zalewu Wiślanego.

Akcja promocyjna „Ruszamy za Wisłę!” skierowana jest do osób zainteresowanych polską turystyką i szukających pomysłów na wakacyjne wyjazdy. Organizatorzy zachęcają mieszkańców Powiśla, Żuław, Krainy Zalewu Wiślanego i okolic do wzięcia udziału w akcji poprzez komentowanie relacji Kasi i Macieja w sieciach społecznościowych i podpowiadanie im ciekawych miejsc, które powinni jeszcze zobaczyć.

- Naszą wspólną akcją po Powiślu i Żuławach chcemy pokazać jak umiejętnie wykorzystywać nowoczesne media do promowania regionów i turystyki w Polsce i udowodnić, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby przeżyć ciekawą przygodę - podsumowuje Łukasz Magrian z Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
- Pokażemy najciekawsze pomysły na wycieczki po okolicach Zalewu Wiślanego. Blogerzy i ich czytelnicy przekonają się jak pięknie wygląda nasz region z poziomu wody, zwiedzą przyzalewowe miejscowości z przewodnikiem i zobaczą, jak zmienił się Elbląg. Jestem pewna, że plany wycieczek, które opracują Kasia i Maciej, zachęcą turystów do odwiedzania naszego regionu – podsumowuje Regina Czymbor z Lokalnej Organizacji Turystycznej Krainy Zalewu Wiślanego

Szczegółowa zapowiedź akcji i zaproszenie od udziału dostępne są na stronie:
www.ruszajwdroge.pl/ruszamy-za-Wisle
* Akcja prowadzona będzie w dniach 27.04-14.05.2017 roku na poniższych stronach internetowych:
www.facebook.com/RuszajwDroge
www.twitter.com/RuszajwDroge

http://m.82-200.pl/2017/04/n/marczewscy-1051.jpg
Kasia i Maciej Marczewscy: małżeństwo pasjonatów, pozytywnie zakręcone na punkcie polskiej turystyki. Od 8 lat aktywnie zwiedzają Polskę, sprawdzają, testują, opisują i porównują najciekawsze atrakcje turystyczne w kraju. Pod marką "Ruszaj w Drogę!" stworzyli: Fundację promującą polską turystykę w Polsce www.fundacja.ruszajwdroge.pl, Klub - jedyny taki w Polsce cykl Prezentacji Podróżniczych o polskich regionach www.klub.ruszajwdroge.pl i największy blog podróżniczy o Polsce www.ruszajwdroge.pl. W 2016 roku ich blog dociera do miliona turystów, zostaje wpisany do TOP10 blogów podróżniczych o największym potencjale marketingowym i ogłoszony drugim największym blogiem podróżniczym w Polsce. Ich podróże po Polsce obserwuje na co dzień ponad 20 tysięcy Fanów w mediach społecznościowych. Już w pierwszym roku działania ich Fundacja współpracuje z organizacjami turystycznymi z 16 polskich województw. Doceniają to jurorzy prestiżowego gdańskiego konkursu Tourism Trends Awards i ogłaszają Fundację Ruszaj w Drogę! "Debiutem Roku 2016". Marczewscy w Fundacji prowadzą 14 projektów dla polskiej turystyki: tworzą internetowe przewodniki ze sprawdzonymi pomysłami na wycieczki po Polsce, integrują działania promocyjne polskich województw, współpracują z polskimi organizacjami turystycznymi i samorządami oraz opowiadają o turystyce w audycjach radiowych i telewizyjnych.