Niedziela, 28 kwietnia 2024. Imieniny Bogny, Walerii, Witalisa

Dwa złote medale Kamila Czarnoty w Finale Ligi Ratownictwa

2023-12-05 14:35:28 (ost. akt: 2023-12-05 14:35:48)

Z dwoma złotymi medalami wrócił ze Słupska Kamil Czarnota, który zakończył w ten sposób swoje zmagania w Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego edycja 2023. Pięć rund zawodów zakończył finał w Słupsku, który odbył się w miniona sobotę, 3 grudnia. Malborczyk, trenujący na co dzień pływanie w MAL WOPR Malbork, wziął udział w czterech rundach, a finałowe zmagania uwieńczył bardzo dobrym występem.

Już w pierwszej konkurencji pod nazwą „200m super ratownik”, w której najistotniejsze były umiejętności pływackie, Kamil nie dał rywalom żadnych szans. Zwyciężył nie tylko w swojej kategorii wiekowej (juniora) ale także w kategorii open, czyli wśród niejednokrotnie starszych od siebie ratowników. Wywalczył w ten sposób dwa złote medale, które pozwoliły na sklasyfikowanie MAL WOPR na piątym miejscu w klasyfikacji medalowej. W kolejnych dwóch konkurencjach nasz pływak nie zdobył już co prawda medali ale zajmował wysokie, zadowalające miejsca. Dwie długości pływalni z holowanym manekinem pokonał w czasie 38,13s i otarł się o podium zajmując czwartą lokatę wśród rówieśników. W zestawieniu open był szósty. WZ kolei w konkurencji pod nazwą „100m ratowanie manekina z pasem” wśród juniorów był piąty, zaś w gronie wszystkich startujących zajął miejsce siódme. Suma punktów uzyskanych w czterech rundach, w których Kamil brał udział, pozwoliła mu na zajęcie ostatecznie pechowego, czwartego miejsca, a do miejsca na podium zabrakło mu zaledwie 8 punktów. Niemniej jednak cieszy doskonała postawa malborskiego pływaka, który w gronie 40 najlepszych pomorskich ratowników znacząco zaznaczył swoją obecność i z powodzeniem reprezentował klub i miasto.