Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Europejski Tydzień Autyzmu

2023-12-01 14:42:35 (ost. akt: 2023-12-01 14:49:42)

Od 1 do 8 grudnia jak co roku Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku bierze udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Autyzmu.

Na przestrzeni lat realizowaliśmy między innymi takie przedsięwzięcia jak: zajęcia otwarte dla szkół i przedszkoli, konferencję A jak Autyzm, Wieczór z Aniołem, spotkanie z medalistą paraolimpijskim Jakubem Tokarzem, występy teatralne Płomyków, wystawy i kiermasze świąteczne.

W bieżącym roku szkolnym pragniemy przestawić w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej ośrodka film obrazujący codzienną pracę placówki. 30 listopada w Oknie Dialogowym Radia Malbork u pana Piotra Piesika gościła delegacja z ośrodka. W przemiłej atmosferze, pani dyrektor Róża Banasik – Zarańska oraz pani Barbara Sidor miały okazję opowiedzieć o funkcjonowaniu naszej placówki, a dzieci – Jacek i Maks- podzieliły się wrażeniami z codziennej nauki i zabawy. Ważnym elementem obchodów Europejskiego Tygodnia Autyzmu będzie kiermasz ozdób świątecznych i wypieków, wykonanych przez uczniów ośrodka oraz rodziców naszych podopiecznych. Zapraszamy serdecznie do Galerii Dekada w dniach 06-08. grudnia. Dochód ze sprzedanych wyrobów przeznaczony będzie na bieżące potrzeby ośrodka.

Zapraszamy serdecznie do śledzenia nas na stronach ośrodka:
https://www.facebook.com/SORWMalbork
https://autyzm.malbork.edu.pl/

Aleksandra Ciachorowska
SORW dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem