Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Koncerty Olgi Szomańskiej, Mateusza Ziółko i Koncert Galowy na „Wielkich Nieobecnych"

2023-11-26 11:00:15 (ost. akt: 2023-11-26 11:14:47)

W miniony piątek i sobotę (24-25.11) w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku odbył się XVIII Ogólnopolski Konkurs Wokalny Twórczości Polskiej "Wielcy Nieobecni”, zorganizowany przez MCKiE. W dwóch kategoriach wiekowych zaprezentowali się młodzi zdolni wokaliści oceniani przez Jury pod przewodnictwem wspaniałego muzyka Mateusza Ziółko. Młodzież oceniała również dyrektor szkoły muzycznej w Malborku Marta Osowska-Utrysko.

Tradycją konkursu „Wielcy Nieobecni” są koncerty gwiazd oraz Koncert Laureatów. W piątek dla malborskiej publiczności zaśpiewała Olga Szomańska, która zaprezentowała znane i nieznane utwory wybitnych polskich artystów w niezwykłych aranżacjach. A przy okazji zdradziła wiele ciekawych historii z życia swojego i z życia ojca, Włodzimierza Szomańskiego, znakomitego muzyka i kompozytora.

Sobotni koncert rozpoczął się od występów laureatek konkursu, które wręcz oczarowały publiczność własnymi interpretacjami utworów wielkich nieobecnych. A na zakończenie publiczność rozgrzał wokalista i kompozytor, zwycięzca trzeciej edycji „The Voice of Poland” Mateusz Ziółko. To był naprawdę mocny akcent. Charyzma, siła głosu oraz wspaniały repertuar zachwyciły publiczność, na zakończenie artysta otrzymał owacje na stojąco.

Wyniki konkursu:
Kategoria 12-16 lat
I miejsce - Aleksandra Antczak,
II miejsce - Hanna Pliszka
III miejsce - Nadia Wilczewska
Wyróżnienia: Alicja Falińska, Emilia Pilińska, Maja Wesołowska, Otylia Osińska i Anna Boruszka

Kategoria 17-25 lat
I miejsce - ex aequo Sandra Elminowska i Julia Sawicka
II miejsce - Jolanta Duda
III miejsce - Kinga Kłosowska