Niedziela, 3 marca 2024. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Park Jerozolimski z nowymi nasadzeniami. Odbyły się pierwsze warsztaty edukacyjne

2023-11-24 13:59:01 (ost. akt: 2023-11-24 16:06:28)

Autor zdjęcia: Łukasz Mocek

W piątek 24 listopada w Parku Jerozolimskim w ramach projektu pn. "Malbork na "+" rewitalizacja historycznego śródmieścia Miasta Malborka." odbyły się warsztaty dotyczące nasadzeń zieleni.

W warsztatach udział wzięły dzieci i młodzież malborskich placówek edukacyjnych. Za przeprowadzenie spotkania odpowiedzialny był Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, który 16 listopada podpisał umowę w Urzędzie Miasta Malborka na wykonanie nasadzeń drzew, krzewów, roślin okrywowych oraz przeprowadzenie warsztatów z mieszkańcami.

W poniedziałek 27 listopada w godzinach 10.30-13.30 odbędą się kolejne warsztaty, w których może wziąć udział każdy mieszkaniec Malborka.

Gatunki, które pojawią się w ramach warsztatów w przestrzeni Parku Jerozolimskiego to: fiołek wonny, bluszcz pospolity, tawuła szara "Grefsheim", kalina hordowina, winobluszcz zaroślowy, róża dzika, róża okrywowa "Celina", róża okrywowa "Fairy Dance", róża parkowa "Marguerite Hilling", berberys Thunberga "Green carpet", dereń biały "Sibirica", barwinek pospolity.

Projekt został dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Instrument Elastyczność.