Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Święta godne, a nie głodne – rusza 27. Świąteczna Zbiórka Żywności!

2023-11-23 08:32:21 (ost. akt: 2023-11-23 08:33:25)

W dniach 24-25 listopada serdecznie zapraszamy do udziału w Świątecznej Zbiórce Żywności, organizowanej przez Bank Żywności w Tczewie.

Ta szlachetna inicjatywa obejmie sklepy wielkopowierzchniowe takie jak Lidl, Biedronka, Netto, Kaufland, Polo Market oraz wybrane sklepy lokalne na obszarze następujących miejscowości: Tczew, Starogard Gdański, Gdańsk, Malbork, Prabuty, Cieplewo, Pszczółki, Pruszcz Gdański, Rotmanka, Dzierzgoń, Kwidzyn.

W tym okresie możesz przekazać żywność stacjonarnie, odwiedzając specjalnie oznaczone miejsca w sklepach. Możesz też dołączyć do zbiórki środków na zakup produktów dla osób potrzebujących online poprzez dedykowaną stronę internetową, gdzie wpłaty można dokonywać aż do 26 grudnia.

Dlaczego warto wziąć udział?
Znane jest nam, że nie wszyscy mają możliwość cieszenia się pełnią świątecznej radości. Według danych Poverty Watch 2023, w 2022 roku około 1,8 miliona Polaków, w tym 396 tysięcy dzieci i 287 tysięcy seniorów, żyło w skrajnym ubóstwie. Dla nich, dla osób najuboższych i najbardziej narażonych na głód i niedożywienie, organizujemy Świąteczną Zbiórkę Żywności.

Jak możesz pomóc podczas zakupów w ww. sklepach?
W dniach 24-25 listopada w wybranych sklepach największych sieci handlowych oraz wybranych, lokalnych sklepach ustawione zostaną specjalne kosze, do których można będzie przekazać produkty spożywcze z długim terminem przydatności. Pełna lista sklepów biorących udział w akcji znajduje się na stronie internetowej https://zbiorkazywnosci.pl/zbiorka-w-sklepach.

Dlaczego to ważne?
Dane Federacji Polskich Banków Żywności alarmują - sytuacja ekonomiczna prawie 78% osób ubogich korzystających z bezpłatnej żywności pogorszyła się w ciągu ostatniego roku. Z powodu inflacji, sześć na dziesięć z nich musi się zapożyczać, aby samodzielnie kupić jedzenie. Tylko co czwarta osoba może sobie codziennie pozwolić na zjedzenie ciepłego posiłku do syta.

Jak możesz pomóc online?
Drugą metodą wsparcia Świątecznej Zbiórki Żywności jest odwiedzenie charytatywnego sklepu online: www.zbiorkazywnosci.pl, gdzie dostępne są wirtualne produkty. Za zebrane w ten sposób środki Banki zakupią żywność dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Zbiórka online potrwa aż do 26 grudnia br.

Razem możemy sprawić, że nadchodzące święta staną się dla wielu osób czasem radości, spokoju i nadziei.

Przyłącz się do Świątecznej Zbiórki Żywności 24 i 25 listopada – bo dobre serce to najlepszy prezent!