Poniedziałek, 4 grudnia 2023. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Kacper Patoka brązowym medalistą zawodów na Litwie

2023-11-21 10:46:40 (ost. akt: 2023-11-21 10:48:56)

Już nie tylko rywale w kraju ale i europejscy zawodnicy muszą nauczyć się nazwiska malborskiego pływaka, Kacpra Patoki. Tym razem nasze „malborskie dobro eksportowe” pokazało się z doskonałej strony na zawodach pod nazwą Gintaro Taure, które odbyły się w miniony piątek 17 listopada, w Kłajpedzie na Litwie. Kacper pojawił się tam w gronie zawodników z czterech klubów z Polski, siedmiu z Litwy oraz jednego z Łotwy. W tym międzynarodowym towarzystwie spisał się doskonale, po raz kolejny poprawiając wszystkie wyniki w każdym z trzech występów na zawodach.

Niemal półtora roku czekał na pobicie wynik Kacpra na 50 stylem motylkowym. W Kłajpedzie dystans ten na długiej, 50-metrowej pływalni nasz pływak pokonał w czasie blisko o 4 sekundy lepszym od uzyskanego w maju 2022 roku w Olsztynie i z czasem 30,10s mógł cieszyć się z brązowego medalu na międzynarodowej imprezie. W pozostałych dwóch występach zabrakło Kacprowi bardzo niewiele do podium. W konkurencji 50m stylem dowolnym musiał przełknąć smak najbardziej nielubianego miejsca dla sportowca, bowiem zajął miejsce czwarte. Uzyskał czas nowego rekordu życiowego, który od piątku wynosi 27,52s, a do brązu zabrakło mu tylko nieco ponad 0,2s. Piątą lokatą z kolei zadowolić się musiał w najdłuższym swoim występie na Litwie, czyli w konkurencji 200m stylem dowolnym gdzie uzyskał czas 2:18,97s.

Udział w dużej imprezie międzynarodowej to dla każdego zawodnika nowe doświadczenia, oswajanie się z dużymi obiektami, nabieranie wiary we własne siły. Jeśli jeszcze okazuje się, że jego umiejętności są na tyle wysokie, że wraca z zawodów z medalem, pozostaje tylko gratulować i motywować do dalszej wytężonej pracy.