Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

„Polarna Przygoda” na miejskich Mikołajkach

2023-11-17 13:26:33 (ost. akt: 2023-11-20 13:02:50)

6 grudnia o godzinie 16.00 Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski oraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji zapraszają wszystkich mieszkańców na Plac Kazimierza Jagiellończyka na spotkanie z Mikołajem w ramach XXXIII Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce oraz na zapalenie światełek na miejskiej choince i włączenie świątecznego oświetlenia.

W programie spotkania tradycyjnie już usłyszymy życzenia dla mieszkańców od Burmistrza Miasta Malborka, który wspólnie z dziećmi przywita Św. Mikołaja, pojawi się Parada Seniorów U3W pod hasłem „Mikołaj też jest seniorem” oraz odbędzie się spektakl plenerowy Teatru Katarynka pt.: "Polarna Przygoda".

"Polarna Przygoda" to komediowa bajka o przygodach dwóch szalonych pingwinów Bolka i Loli, uwielbiających rock&rolla. Przez swą nierozwagę obudzą polarnego potwora, który okazuje się zwykłym, zaplątanym w śmieci ptakiem. Pojawi się pomocny polarnik, który pomoże mu wyjść z tarapatów. Dzieci dowiedzą się, że lód bywa zdradliwy. Bajka pokaże, ile dobrych rzeczy zależy od człowieka, żyjącego w zgodzie z przyrodą. Poruszona zostanie również tematyka dotyczącą problemów ekologicznych naszej planety.

Święty Mikołaj z pewnością nie zapomni też o upominkach. Talony na prezenty rozdawane będą w przedszkolach, będą również dostępne na miejscu imprezy w namiocie MCKIE aż do wyczerpania.
http://m.82-200.pl/2023/11/orig/1-mikolajki-2023-9921.jpg