Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

„Obowiązkowo Zdrowo Ekologicznie”- sejmik w Technikum nr 3 w ramach MBOJ

2023-11-17 10:14:08 (ost. akt: 2023-11-17 10:23:09)

W czwartek 16 listopada br. w Technikum nr 3 w Malborku odbył się Międzyszkolny Sejmik Ekologiczny „Obowiązkowo Zdrowo Ekologicznie”. Był to projekt realizowany w ramach Malborskiego Budżetu Obywatelskiego „Junior” 2023 ( MBOJ).

W sali konferencyjnej „Przy Orliku” spotkały się reprezentacje szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Malborka. Na wydarzeniu obecni byli również goście: p. Marek Charzewski – Burmistrz Miasta Malborka, p. Paweł Dziwosz – Przewodniczący Rady Miasta Malborka, p. Katarzyna Fabiańska – koordynatorka programu MBOJ w Urzędzie Miasta Malborka, a także Dyrektor Technikum nr 3 p. Jan Stawicki.

Głównym celem wydarzenia było zwrócenie uwagi młodych ludzi, na zagadnienia związane z energetyką odnawialną, stanem czystości naszego środowiska i zdrowym stylem życia, a przede wszystkim prawidłowym żywieniem. Była to też świetna okazja do integracji młodzieży i nauczycieli z różnych szkół.

Uczestnicy zapoznali się z prezentacją multimedialną dotyczącą tematyki wydarzenia, sprawdzili swoją wiedzę w krótkim teście teoretycznym, a następnie wykonywali zespołowo makiety na temat wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).

Punktem kulminacyjnym był pokaz gastronomiczny przygotowany uczennice szkoły kształcące się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem pani Beaty Zbień, nauczycielki przedmiotów zawodowych gastronomicznych i degustacja m.in. zielonych gofrów, pasztetu warzywnego z soczewicą, pasty śródziemnomorskiej i wielu innych zdrowych frykasów.

Po tych wszystkich zadaniach i wrażeniach smakowych, przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród oraz pamiątkowych statuetek dla wszystkich drużyn i ich opiekunów. Wyniki poszczególnych konkursów przedstawiają się następująco :

Konkurs fotograficzny – szkoły podstawowe:

1. miejsce - Bartosz Rutkowski SP 3
2. miejsce - Igor Miechowski SP 3
3. miejsce - Marcel Gajek SP 9

Konkurs fotograficzny – szkoły ponadpodstawowe:

1 miejsce - Karolina Jasińska Technikum nr 3
2. miejsce - Natalia Piątek II LO
3. miejsce - Aleksander Zaranek Technikum nr 3

Konkurs fotograficzny – Nagroda publiczności:
Wiktoria Żuk II LO

Konkurs wiedzy o OZE:
1. miejsce - Daria Zaborowska SP 8
2. miejsce - Bartosz Wiśniewski I LO
3. miejsce - Lena Wrońska SP 3

Autorką projektu była Amelia Łaszewska
– uczennica klasy piątej, kształcąca się w zawodzie technik rachunkowości, którą w realizacji tego zadania wspierały nauczycielki biologii i geografii Anna Bartczak i Ilona Rażewska.

Ekipa Technikum nr 3, jak zwykle, stanęła na wysokości zadania!

informacja: Technikum nr 3 w Malborku