Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

„Ciało” tematem nowej wystawy w Galerii Nova

2023-11-16 08:49:59 (ost. akt: 2023-11-16 08:52:30)

15 listopada br. w Galerii Nova w Szpitalu Jerozolimskim otwarta została wystawa "CIAŁO", na której swoje prace zaprezentowało aż 15 artystów z rejonu mazowieckiego - AGNIESZKA SUMIŃSKA, ANNA SOBCZAK, BOŻENA RATYŃSKA, ELŻBIETA JÓŹWIK, EWA GBIORCZYK, IWONA SZYMAŃSKA, JOANNA PĘGIER, KATARZYNA BUKOWSKA, KONRAD SIUDA, MAŁGORZATA SOBIESKA, MARIA SILSKA, MICHAŁ FRANASZCZUK, WŁADYSŁAW LISKO (LYSKO), MAŁGORZATA NASIŁOWSKA, AGNIESZKA CZERWIŃSKA.

Organizatorami wystawy są Galeria Nova oraz Fundacja Sztuka Edukacji, a patronat objął Związek Artystów Plastyków.

Na wernisaż przyjechało aż 10 artystów, których przedstawili kuratorzy wystawy – Katarzyna Bukowska i Krzysztof Cywiński. Gości powitali również burmistrz Marek Charzewski i dyrektor MCKiE Krzysztof Andruszkiewicz.

- Ciało to temat, którego ciągle się obawiamy, ciągle go unikamy, a nagość jest w naszym życiu ciągle obecna. Macie Państwo okazję obejrzeć prace 15 artystów i artystek. Zróżnicowanie tych prac jest wielkie. W ten sposób chcemy pokazać, to co w malarstwie jest najbardziej atrakcyjne, czyli wizję tego, jak sobie wyobrażamy ciało, jak wyobrażamy sobie kolor, jak wyobrażamy sobie pewnego rodzaju dyskusję na ten temat, która będzie zawsze trwała. Ciało to jest nasz futerał, na to co jest najbardziej wartościowe, czyli duszę. Ważne jest to, że nie boimy się, ciągle próbujemy znaleźć jakiś złoty środek, aby pokazać jego piękno. Jestem bardzo dumny, że udało się to zrealizować, udało się namówić artystów z innego regionu na pokazanie swoich prac, swoich możliwości, swojego talentu – tak o wystawie opowiedział kurator Krzysztof Cywiński.