Poniedziałek, 13 maja 2024. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Michalina Kumkowska i Kacper Patoka z MAL WOPR najlepsi w Gdańsku

2023-11-14 13:58:01 (ost. akt: 2023-11-14 13:57:51)

Nie mieli sobie równych pływacy MAL WOPR w zawodach pod nazwą Grand Prix Gdańska, które odbyły się w miniony piątek, 10 listopada, na pływalni gdańskiego Chełma. Dziewięcioletnia Michalina Kumowska i o cztery lata starszy Kacper Patoka, popłynęli na zawodach tak dobrze, że w klasyfikacji generalnej uplasowali się na pierwszych lokatach.

Wschodząca gwiazda malborskiego pływalnia, Michalina, w konkurencji 50m stylem dowolnym z nowym rekordem życiowym (36,83) zajęła miejsce drugie, zaś w swoim ulubionym stylu motylkowym nie dała żadnych szans rywalkom i pokonując dystans 50m w czasie 40,65s mogła cieszyć się ze złotego medalu. Uzyskane punkty pozwoliły naszej pływaczce na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej dziewięciolatek, a kolejna zawodniczkę wyprzedziła o 24 punkty. To samo miejsce w zestawieniu wszystkich zawodników w kategorii wiekowej 13 lat, wywalczył niezawodny Kacper Patoka. Reprezentant kadry wojewódzkiej w pływaniu był najlepszy w obu swoich startach, z sumą 784pkt FINA wyprzedził kolejnego pływaka o 10 punktów. Warto podkreślić, że Kacper z zawodów na zawody sukcesywnie poprawia swoje rekordy życiowe. Nie inaczej było też na pływalni w Gdańsku. W obu sprinterskich konkurencjach 50m stylem dowolnym i klasycznym nie tylko wywalczył złoto ale zanotował też nowe życiówki. Dwie długości pływalni popularnym kraulem pokonał w czasie 26,69s, zaś dotąd nielubianą żabką, którą pływa jak się okazuje coraz lepiej, popłynął w czasie 35,24s.

W zawodach Grand Prix Gdańska udział wzięło blisko 340 pływaków z 13 klubów. Zaledwie dwuosobowa reprezentacja malborskiego klubu MAL WOPR przywożąc z Gdańska trzy złote i jeden srebrny medal, w zestawieniu 12 klubów stających na podium, zajęła w klasyfikacji medalowej bardzo dobrą, ósmą lokatę.