Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Szkolny Konkurs i Przegląd Pieśni Patriotycznej w SP 9

2023-11-10 13:58:03 (ost. akt: 2023-11-10 14:12:11)

W związku ze zbliżającymi się obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości w SP 9 odbył się Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Konkurs zaczął się od występu zespołu wokalnego ,,Canto’’, który to zaintonował Hymn Państwowy- Mazurek Dąbrowskiego. Następnie na scenie prezentowały się klasy ze swoim repertuarem konkursowym. Celem konkursu było: wsparcie wychowania patriotycznego uczniów poprzez muzyczną formę aktywności, popularyzacja piosenek o tematyce patriotycznej i umacnianie świadomości narodowej. Poziom konkursu był niezwykle wyrównany. Wszystkie klasy wykazały się bowiem ogromnym talentem i muzyczną wrażliwością. Mogliśmy wysłuchać takie pieśni jak np. ,,Ułani’’, ,,Rozkwitały pąki Białych Róż’’ ,,,Rota’’, ,, Serce w plecaku’’, ,,Szara piechota’’ i inne nasze pieśni narodowe. Należy dodać, że niemal wszyscy uczniowie posiadali jakiś symbol w biało-czerwonych barwach np. kokardę, kotylion, czy chustę. Jury konkursu trudno było wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie I miejsce przyznano klasie IV B, biorąc pod uwagę aranżację utworu ,,Przybyli ułani’’ i wygląd sceniczny.

Tego samego dnia odbył się przegląd ,,Pieśni Patriotycznych’’ klas 0-III. Młodzi wykonawcy z sercem zaśpiewali utwory narodowe, które przygotowywali pod okiem wychowawców. Wszystkim artystom klasowym, należą się wielkie brawa.
Konkurs przygotował oraz akompaniował występom p. Łukasz Rosiak - nauczyciel muzyki w placówce.

Przygotował: Adam Liszewski | SP9