Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Całe podium dla uczniów Technikum nr 3 w Malborku

2023-11-09 09:01:31 (ost. akt: 2023-11-09 09:04:07)

6 listopada 2023 r. odbył się finał konkursu „Uczniowie Uczniom 2023”, zorganizowanego przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Komisja konkursowa, w składzie: dr Hanna Furmańczyk, przewodnicząca, dr Marta Frankowska, dr Joanna Gondek, prof. UG, dr Jakub Neumann, prof. UG oraz mgr Michał Zakrzewski wysłuchała finałowych prezentacji i następnie wyłoniła zwycięzców. Grupy z Technikum nr 3 w Malborku okazały się w tym konkursie bezkonkurencyjne i zdobyły trzy pierwsze miejsca.

I miejsce i nagroda w wysokości 1000 zł trafiły do grupy Czerwone Krokodyle w składzie: Błażej Czarnecki, Tymoteusz Fabiański, Sebastian Kocik, Paulina Słowik, Julia Tetkowska uczniowie klasy piątej, zawód technik informatyk, technik programista).

II miejsce i nagrodę w wysokości 600 zł zdobyła grupa Matematycy w składzie: Paweł Dykowski, Anton Nazarenko, Szymon Świderski, Dominik Żurawski (uczniowie klasy pierwszej, zawód technik informatyk, technik programista).

III miejsce i nagroda w wysokości 400 zł powędrowały do grupy Code From Blocks w składzie: Ignacy Chrząstowski, Jakub Wąsik (uczniowie klasy drugiej, zawód technik informatyk, technik programista).

Podstawowym celem konkursu było propagowanie nauk matematycznych, fizycznych i informatycznych, czyli dyscyplin uprawianych na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Konkurs dotyczył wykonania pomocy dydaktycznej (aplikacji/gry edukacyjnej itp.) wspomagającej naukę matematyki, fizyki lub informatyki. Aplikacja/gra edukacyjna przeznaczona miała być dla uczniów szkół podstawowych lub uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych przedmiotami ścisłymi, w szczególności matematyką, fizyką i informatyką do wykorzystania na regularnych zajęciach lub tylko dla zainteresowanych.

Projekty wykonane przez uczniów Technikum nr 3 w Malborku wg komisji konkursowej były na bardzo wysokim poziomie. Każdy zespół przygotował prezentację mającą na celu jak najtrafniejsze zaprezentowanie aplikacji. Padało sporo pytań ze strony komisji, wiele pozytywnych uwag między innymi takich, że to co robią uczniowie to jest ich pasja, którą żyją i rozwijają. Te słowa, jak się okazało, były zaproszeniem do podejmowania studiów na Wydziale Informatyki czy Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Koordynatorem konkursu była nauczyciel matematyki, Marlena Glosa
Pomoc w realizacji pod względem informatycznym: nauczyciele informatyki, Piotr Donajski, Tomasz Kardasz.

informacja i zdjęcia: Technikum nr 3 w Malborku