Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Zapraszamy do udziału w wymianie z mieszkańcami Nordhorn w Malborku

2023-11-09 09:00:56 (ost. akt: 2023-11-09 09:08:54)

Wymiany mieszkańców z partnerskim Nordhorn organizowane są od niemal początku współpracy z tym miastem. Pierwsze spotkanie miało miejsce już w 1996 r. w Malborku. Od tego czasu mieszkańcy odwiedzali się regularnie co dwa lata, na przemian w Polsce i w Niemczech.

Niestety pandemia i wybuch wojny w Ukrainie spowodowały przesunięcie kolejnego terminu, ale już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wymianie, która odbędzie się od 16 do 20 maja 2024 r. Tym razem to my będziemy gospodarzami i będziemy gościć naszych przyjaciół w swoich domach.

Spotkania takie są doskonałą okazją do poznania się nawzajem, poznania warunków życia i pracy oraz do poznania problemów i radości dnia codziennego naszych partnerów. Nawiązane w ten sposób przyjaźnie trwają często latami a dalsze kontakty odbywają się już na płaszczyźnie prywatnej.

Goście (ok. 30 osób) spędzą w naszym mieście 5 dni. Będzie to czas w dużym stopniu zaplanowany i zorganizowany przez rodziny goszczące, jednak nie zabraknie wspólnych punktów programu jak zwiedzanie zamku i miasta wraz z atrakcjami, spotkanie tematyczne, wycieczka po regionie oraz spotkania integracyjne.

Zapraszamy chętne osoby, które chciałyby przyjąć w swoim domu gości z Niemiec, do zgłoszenia się u pani Katarzyny Fabiańskiej, Urząd Miasta Malborka, pok. 307 D (III piętro), tel. 55 629 04 80, e-mail: k.fabianska@um.malbork.pl. Te osoby w pierwszej kolejności wezmą udział w wyjeździe do Nordhorn za dwa lata.