Piątek, 10 maja 2024. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Medale pływaków MAL WOPR na zawodach w Mławie

2023-11-07 08:08:23 (ost. akt: 2023-11-07 08:11:38)

Ponad 400 zawodników z 25 klubów, w większości z województwa mazowieckiego, wzięło udział w minioną sobotę i niedzielę, 4 i 5 listopada, w doskonale zorganizowanych zawodach pod nazwą Ogólnopolskie Zawody Pływackie Mława dla Pływania. Zawody, jak wskazuje nazwa, odbyły się w Mławie i nie zabrakło w nich doskonałego udziału pływaków z Malborka.

Sześcioosobowa ekipa MAL WOPR przywiozła z tego jakże urokliwego miasta, sześć medali i aż czternaście rekordów życiowych. Fantastyczną postawą popisali się na zawodach bracia Patoka. Najmłodszy, trzynastoletni Kacper, nie miał sobie równych w konkurencji 100m stylem zmiennym, w którym uzyskał czas nowego rekordu życiowego wynoszący od teraz 1:09,25, zaś na 100m stylem dowolnym po raz pierwszy w karierze zszedł poniżej minuty i uzyskując czas 59,59s wywalczył medal srebrny. Starszy brat, piętnastoletni Dawid, w każdym ze swoich sześciu startów zanotował nowy rekord życiowy, a do swoich zdobyczy dołożył dwa srebrne medale wywalczone na 100m stylem zmiennym i 50m grzbietem. Najstarszy z kolei, osiemnastoletni Konrad, który jest aktualnie najbardziej doświadczonym zawodnikiem malborskiego klubu, startował w Mławie dwukrotnie na sprinterskich dystansach w stylu dowolnym i motylkowym. Co godne podkreślenia, w popularnym delfinie z piątym czasem eliminacji, a jednocześnie nowym rekordem życiowym, dostał się do finału, gdzie ostatecznie zajął miejsce czwarte i wyśrubował ponownie swoją życiówkę wynoszącą od soboty 27,67s. Z trójki dziewcząt startujących na zawodach najlepiej wypadła piętnastoletnia Anna Czerwińska, która zdobyła srebro na 100m stylem zmiennym, uzyskując w tej konkurencji czas 1:23,54s. Piąta lokatę w wymagającej konkurencji 200m stylem grzbietowym zajęła szesnastoletnia Agata Kupińska, zaś czternastoletnia Karolina Kwitnewska była szósta na 100m stylem zmiennym. Zawody dla pływaków MAL WOPR zakończyły się bardzo miłym akcentem, bowiem w ostatniej konkurencji zmagań, sztafeta 4x50 stylem zmiennym w składzie Dawid Patoka, Anna Czerwińska, Kacper Patoka i Karolina Kwitnewska wywalczyła trzecią lokatę i mogła cieszyć się z brązowego medalu. Warto dodać, że sztafeta startowała w klasyfikacji 15 lat i starsi, a więc połowa naszego składu była młodsza niż ich rywale.

Zawody w Mławie zainicjowały starty pływaków MAL WOPR w sezonie. Zawodnicy nieco później niż zwykle wyjechali na pierwsze zawody, minął dopiero miesiąc ich treningów, tym cenniejsze są więc ich doskonałe rezultaty i rekordy życiowe.