Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

Wojciech Tremiszewski w monodramie teatralnym "Pan Trener"

2023-11-06 14:03:13 (ost. akt: 2023-11-06 14:05:45)

W sobotę 18 listopada w ramach Malborskich Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych, w Szkole Łacińskiej o godzinie 19:00 wystąpi Wojciech Tremiszewski w spektaklu "Pan Trener". Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasach Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.

Piłka nożna to sport o charakterze religii, to gigantyczne pieniądze i opium porywające za sobą tłumy. Tymczasem z dala od Camp Nou, a nawet i stadionu Cracovii czy Piasta Gliwice, toczy się gra o zupełnie inną stawkę. Nasz monodram skupi się właśnie na tej piłce prowincjonalnej i nietransmitowanej.
Opowiemy o nierówno skoszonych boiskach, bo kosiarka stara, a i pan Mietek niezbyt trzeźwy. Opowiemy o zawodnikach, którzy przebierają się w kontenerach, na koszulkach mają logo lokalnego sklepu z art. spoż.-przem., a przed meczami zrzucają się na benzynę. A przede wszystkim opowiemy o trenerze Rafale Wąsiku, dla którego futbol jest wszystkim.

I nic to, że Wąsik trenuje V-ligowy Ajax Mściszewice, nic to, że za swoją pracę pobiera honorarium w postaci świeżych jajek i wiader z tynkiem, nic wreszcie to, że żona ma dosyć jego jednoosobowych narad taktycznych w garażu – on kocha, po prostu kocha piłkę nożną, a każdy mecz jest dla niego ważniejszy niż narodziny własnego dziecka. I choćby cały świat i tabela ligowa mówiły mu, że ta miłość do futbolu jest nieodwzajemniona, on nie jest w stanie jej porzucić. Może to toksyczny związek i pewny przepis na zmarnowanie sobie życia. A może Wąsik ma więcej rozumu, niż ktokolwiek w gminie przypuszcza, bo wytrwale ściga swe wielkie marzenie.


Scenariusz monodramu napisał Szymon Jachimek, a wyreżyserował go Jakub Ehrlich. Spektakl trwa 60 minut bez przerwy.

Wojciech Tremiszewski – aktor, improwizator, autor, erpegowiec. Członek niegdysiejszego Kabaretu Limo, Warren ze „Spadkobierców”, improwizator w min. W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, W Trzech Osobach, Solo impro. Autor youtubowego Kanału Termosa, na którym publikuje nagrane sesje gier fabularnych.