Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Brązowy medal ratownika Kamila Czarnoty w Kościerzynie

2023-10-17 14:37:09 (ost. akt: 2023-10-17 14:38:23)

Kolejna, czwarta już, runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego odbyła się w minioną niedzielę, 15 października w Kościerzynie. Zmagania najlepszych ratowników zgromadziły na starcie ponad 120 zawodników z 11 klubów z całej Polski. Na starcie nie zabrakło reprezentantów nadmorskich województw; pomorskiego i zachodniopomorskiego ale pojawili się również ratownicy śródlądowi, reprezentujący Ostrołękę.

Podobnie jak w dwóch minionych rundach, w Kościerzynie nie zabrakło malborczyka, siedemnastoletniego Kamila Czarnoty. Przypomnijmy, że na co dzień Kamil jest czołowym pomorskim pływakiem reprezentującym Sekcję Pływacką MAL WOPR Malbork, a jego pasją jest, obok pływania, ratownictwo wodne. Tym razem nasz zawodnik wrócił z Kościerzyny z brązowym medalem wywalczonym w konkurencji 100m ratowanie kombinowane. Ta wymagająca konkurencja polega na przepłynięciu 50 m sposobem dowolnym, wykonaniu nawrotu i dopłynięciu pod wodą do manekina umieszczonego 10m od ściany, a następnie doholowaniu go do ściany ze słupkiem startowym. Kamil wykonał te zadania w czasie 1:23,53s, który pozwolił mu na zajęcie trzeciego miejsca w kategorii junior i czwartego w zestawieniu wszystkich startujących ratowników.

Warto podkreślić tutaj, iż w podsumowaniu wszystkich dotychczasowych czterech rund, malborczyk zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji mężczyzn 19 lat i starszych, a do trzeciego zawodnika brakuje mu tylko jednego punktu Trzymając kciuki za ostatni, grudniowy start Kamila w finałowej rundzie, która odbędzie się w Słupsku, liczymy na jego realne miejsce na podium w podsumowaniu wszystkich pięciu rund.

informacje i zdjęcia: WOPR Malbork