Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Święto Białej Laski w restauracji Malaga

2023-10-16 14:43:38 (ost. akt: 2023-10-17 07:47:19)

15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski, który ma zwracać uwagę na problemy osób niewidomych i niedowidzących. Jest to również okazja do integracji i dobrej zabawy, dlatego 16 października br. Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych w Malborku zorganizowało spotkanie swoich członków w restauracji Malaga w niezwykle świątecznym nastroju.

Nie zabrakło również części oficjalnej, podziękowań, wręczenia odznaczeń i występów artystycznych. Gości przywitała Prezes Kazimiera Pliszke, która podkreśliła, że osoby z dużymi wadami wzroku to osoby bardzo pozytywne i radosne, które mimo swoich ograniczeń, dzielnie idą do przodu i pokonują wszelkie przeciwności.

Po odśpiewaniu hymnu niewidomych nastąpiła ceremonia wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Zastępca prezesa Marianna Barwińska, która w Związku jest już od 25 lat, otrzymała Srebrną Odznakę PZN, natomiast burmistrz Marek Charzewski oraz Naczelnik Biura Rady Ewa Arbart dostali legitymację członka nadzwyczajnego PZN.

Wśród gości znaleźli się również Krystyna Dzióbek, prezes Zarządu Okręgu Pomorskiego PZN w Gdańsku, Ryszard Łukowski, przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Malborku, wicestarosta Waldemar Lamkowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Malborka Paweł Dziwosz oraz Sekretarz Powiatu Malborskiego Beata Żarofe-Preuss oraz Lidia Kusz, Przewodnicząca Rady Seniorów.