Poniedziałek, 4 grudnia 2023. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Uczniowie Technikum nr 3 na Targach Game Arena 2023

2023-10-09 15:07:06 (ost. akt: 2023-10-09 15:12:15)

45 uczniów Technikum nr 3 w Malborku z klas kształcących się w zawodach technik informatyk i technik programista w miniony weekend tj 07-08 października spędzili w Poznaniu na Targach Game Arena 2023.

Na ten dzień czekali wszyscy fani gier i rozrywki multimedialnej. Tegoroczna edycja Poznań Game Arena wystartowała 6 października. Pawilony od pierwszych minut wypełniły się zwiedzającymi, którzy po niemal rocznym oczekiwaniu na kolejną edycję byli spragnieni gamingowych emocji.

Poznań Game Arena to największe w Polsce i tej części Europy targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, organizowane zarówno dla branży jak i indywidualnych zwiedzających. Targi te, to niezwykle bogaty program rozrywkowy, premiery gier, turnieje e-sportowe, gwiazd Twitch i gamingowego YouTube, znakomici cosplay’erzy, setki punktów atrakcji i oczywiście – co najważniejsze – wielu zacnych wystawców z najlepszą ofertą przygotowaną specjalnie dla zwiedzających.

Poniżej wrażenia uczniów:

Tegoroczne PGA było cudownym doświadczenie oraz przyjemną odskocznią od szkoły, której ostatnio miałem już za dużo. Świetnie było przyglądać się wydarzeniom jakie miały miejsce, robić zdjęcia z copleyerami moich ulubionych postaci oraz próbować nowych gier jakie były udostępnione na evencie jako early Access. Jedną z najlepszych rzeczy na eventcie było kibicowanie cosplayerowi Kanekiego w zdobyciu postaci w Genshin impact i kibicowanie mu w 6 osób w tym celu i krzyczenie "HU TAO HU TAO HU TAO"
Oliwier S.

Bardzo podobał mi się wyjazd na targi PGA.
Było wiele stanowisk o różnej tematyce. Miałem okazję porozmawiać z twórcami gier na wystawach nowych gier i przetestować działanie tych gier. Poza tym, razem z kolegami spędziliśmy sporo czasu grając w różne gry, przede wszystkim na Nintendo Switch np. "Mario Cart 8 Ultimate", "Kirby's Return to Dream Land", czy "Legends of Zelda: Tears of the Kingdom". Spotkałem też i rozmawiałem z kilkoma osobami o podobnych do mnie zainteresowaniach. Czy to programowanie, czy też jakieś gry lub serie/filmy. Ogólnie dobrze się bawiłem, szkoda tylko że w niedzielę musieliśmy tak szybko wracać. Na pewno chciałbym odwiedzić PGA również w przyszłym roku.

Antoni S.

Moje wrażenia z Poznań Game Arena były fantastyczne. Miałem okazję uczestniczyć w wydarzeniach dla graczy i cosplayerów. To była podróż po świecie zabawy, pełnej nowych gier, kostiumów i wspaniałych ludzi. Bardzo się cieszę, że mogłem być częścią tego świetnego wydarzenia
Antoni G.

Tegoroczny wyjazd na Poznań Game Arena był pełny nowości, miałem okazję porozmawiać i zrobić zdjęcie z wieloma znanymi influeancerami, przetestować wiele nowych gier i nowoczesnych sprzętów a także spędzić dobrze czas z moimi przyjaciółmi. Gorąco polecam.
Jakub M.

informacja i zdjęcia: Technikum nr 3 w Malborku