Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt!

2023-10-04 12:22:22 (ost. akt: 2023-10-04 13:15:42)

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt – dzień, w którym staramy się zwracać większą uwagę na zwierzęta nas otaczające. W jego ramach Burmistrz Miasta Malborka zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci pn. „Pochwal się swoim zwierzakiem”.

Światowy Dzień Zwierząt to święto obchodzone w celu zwrócenia uwagi społeczeństwa na poszanowanie praw zwierząt, przypomnienia o ich potrzebach oraz o zasadach odpowiedniego ich traktowania. W tym dniu postarajmy się poświęcić swoim pupilom więcej czasu niż zwykle, dając im ulubione smakołyki, bawiąc się z nimi, czy po prostu spędzając wspólnie czas. Zwierzętom gospodarskim zapewnijmy czyste warunki bytu i stały dostęp do wody. Nie zapominajmy także o dziko żyjących zwierzętach dbając o ich środowisko naturalne. Dzisiejszy dzień jest także idealną okazją do odwiedzenia schroniska, zaopatrując je w niezbędne artykuły i obdarzając miłością znajdujące się tam zwierzątka, które jej potrzebują.

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt Burmistrz Miasta Malborka zorganizował konkurs plastyczny pn. „Pochwal się swoim zwierzakiem”, polegający na wykonaniu pracy konkursowej, na której autorzy mogli przedstawić sylwetkę swoich zwierzaków wraz z ich imionami. Brak narzuconej techniki wykonania prac dała możliwość dowolnej artystycznej interpretacji tematu. Udział w konkursie wzięły zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta Malborka.

Zainteresowanie konkursem było tak duże, że przerosło oczekiwania komisji konkursowej (za co bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nim osobom). Do konkursu wpłynęło aż 357 starannie wykonanych prac plastycznych. Początkowo jego rozstrzygnięcie zaplanowano na dzień dzisiejszy, jednak nie sposób dokładnie przeanalizować każdą z prac i podjąć decyzję o przyznaniu nagród w tak krótkim czasie. Wydłuży się więc czas wytypowania najlepszych prac konkursowych przez komisję konkursową. W związku z powyższym wyniki zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.