środa, 6 grudnia 2023. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Sąsiedzka integracja na Skwerze Papy Smerfa

2023-10-02 10:03:54 (ost. akt: 2023-10-02 10:05:20)

W sobotę, 30 września w Stacji Malbork na Skwerze Papy Smerfa przy ul. Sienkiewicza 43 zorganizowany został Dzień Sąsiada pod hasłem „Żyj zdrowo, bądź eco”. To już trzecia edycja imprezy, skierowanej nie tylko do mieszkańców tej dzielnicy, ale do wszystkich, którzy chcą się spotkać, porozmawiać i miło spędzić czas. Pogoda wręcz zapraszała na atrakcje, które zapewnili organizatorzy.

W programie znalazły się między innymi strefa zdrowia i urody, a w niej zajęcia pierwszej pomocy, naturalne kosmetyki, warkoczyki, malowanie buziek, strefa żywienia i przepyszne pasty warzywne, sałatki, ciasteczka, grill na zdrowo, malowanie na sztalugach, zabawy sportowe, koncert i kino pod chmurką.

Spotkanie otworzyli burmistrz Marek Charzewski oraz koordynatorka projektu Stacja Malbork+ Beata Matyjaszczyk z Chorągwi Gdańskiej ZHP, która za wsparcie przy realizacji projektu symbolicznym zdjęciem podziękowała Przewodniczącemu Rady Miasta Malborka Pawłowi Dziwoszowi, radnej Krystynie Kęskiej, Annie Olkowskiej-Jacyno – specjaliście ds. Rewitalizacji w Urzędzie Miasta Malborka oraz Sylwii Mróz, również odpowiedzialnej za sprawy związane z rewitalizacją w malborskim magistracie.

Po południu na scenie zagrał zespół muzyczny „Załoga Szklanego Jasia”, a na zakończenie w „kinie pod chmurką” wyświetlono film „Czarne stopy”.