Poniedziałek, 4 grudnia 2023. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Teatr Zryw poderwał publiczność w brawurowym spektaklu

2023-09-29 13:18:35 (ost. akt: 2023-09-29 13:21:35)

Teatr „Zryw” działający przy Klubie 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku i jego reżyser a także scenarzysta Robert Puczka nie dają o sobie zapomnieć. W czwartkowy wieczór (28.09) w sali Klubu 22 BLT wystawili premierę już trzeciej swojej sztuki. Po „Małym Księciu” i „Zwierzyńcu” przyszedł czas na spektakl „Oj, Panie Chief!”. To wesoła opowieść o rejsie do Ameryki, który rozpoczął się i niestety również zakończył w Polsce. Pasażerowie płynęli, płynęli i niestety nie dopłynęli do celu. Ale w czasie tej właściwie nieodbytej podróży mieli oczywiście bardzo zabawne przygody i poznali niezwykle ciekawych ludzi.

W przestawieniu udział wzięli: Stanisława Karczewska, Władysława Dąbkowska, Danuta Zielińska, Bożena Mytkowska, Zofia Jankowska, Tadeusz Kosecki i Piotr Wilkiewicz. Ze względu na chorobę jednej z aktorek, w jej zastępstwie wystąpił sam reżyser.

Przedstawienie to jednak nie jedyne ważne wydarzenie tego wieczoru. Wspomniany już Robert Puczka, pomimo swojego młodego wieku – jest tegorocznym maturzystą – na wniosek Jerzego Ruszkowskiego został wyróżniony przez Marszałka Województwa Pomorskiego w konkursie „Pomorskie dla Seniora” i otrzymał tytuł „Przyjaciela Seniora”. Zasłużył sobie na ten zaszczyt między innymi dzięki pomocy osobom starszym podczas pandemii koronawirusa w ramach Malborskiego Centrum Wolontariatu, za stworzenie i prowadzenie teatru „Zryw” oraz za pozostałą działalność na rzecz starszego pokolenia. Nagrodę w imieniu marszałka wręczyły Barbara Bałka z Urzędu Marszałkowskiego WP wraz Lidią Kusz, przewodniczącą Malborskiej Rady Seniorów.

Dla Roberta Puczki to przynajmniej chwilowa przerwa w prowadzeniu teatru, ponieważ dostał się na wymarzone studia i od października zaczyna naukę w innym mieście. Spotkanie było więc również okazją do podziękowania mu za dotychczasową pracę, sukcesy i piękne emocje podczas jego występów, zarówno tych aktorskich jak i wokalnych. Robert otrzymał podziękowania zarówno od swoich aktorów jak i od burmistrza Marka Charzewskiego, dyrektora MCKiE Krzysztofa Andruszkiewicza oraz prowadzącej Uniwersytet 3 Wieku Agaty Szumskiej, kierownik klubu 22 BLT Anetty Ciok, przedstawicieli samorządu uczniowskiego I LO w Malborku, do którego uczęszczał młody reżyser oraz od swojej mentorki Violetty Jankowiak i koleżanek i kolegów artystów z grupy teatralnej „Dwa Słowa”.

Robertowi życzymy wielu sukcesów na dalszej drodze jego kariery!