Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Zgrupowanie Klas Sportowych IV LO - Sztutowo 2023

2023-09-26 10:04:52 (ost. akt: 2023-09-26 10:09:44)

W dniach 18-22 września 2023 r. klasy sportowe: VII SP 1 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i I z IV Liceum Ogólnokształcącego w Malborku przebywały na zgrupowaniu szkoleniowo integracyjnym w Ośrodku Wypoczynkowym "PROMYK" w Sztutowie.

W trakcie jego przebiegu młodzi piłkarze i piłkarki przy pięknej słonecznej pogodzie przeprowadzili szereg treningów techniczno-taktycznych oraz odpraw z kadrą szkoleniową. Jednocześnie część uczestników zwiedziła z przewodnikiem Muzeum Stutthof oraz Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich które zostało poprzedzone marszem leśną drogą. W czasie pobytu nad morzem -wszyscy mieli czas na regenerację oraz gry i zabawy na piaszczystej plaży. Na zakończenie zgrupowania odbyły się wewnętrzne turnieje piłkarskie oraz odbyło się spotkanie z absolwentem z 2006 r -Pawła Friszkemutem który przez wiele lat był kapitanem reprezentacji Polski w piłce plażowej oraz grał na wysokim poziomie w piłce halowej i trawiastej i może być on wzorem godnym do naśladowania. Podczas uroczystego GRILLA -podsumowano przebieg i omówiono kierunki dalszego szkolenia i edukacji.
Chciałbym gorąco podziękować członkom kadry szkoleniowej za profesjonalną realizację programu a uczestnikom za zaangażowanie i wzorowe zachowanie. Wierzę również że ten wspólnie spędzony czas będzie miał duży wpływ na wzajemną integrację pomiędzy uczniami klas sportowych oraz ich szkoleniowcami. - Koordynator klas sportowych Henryk Pawłowski