Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Tadeusz Okruciński Mistrzem Malborka w szachach

2023-09-19 12:41:24 (ost. akt: 2023-09-19 13:26:37)

W dniach 16-17 września rozegrano Otwarte Mistrzostwa Malborka w szachach. Areną zmagań była sala konferencyjna w Szkole Łacińskiej. Licznie przybyli zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach. W silniejszej grupie A wystąpiło 42 doświadczonych szachistów, w grupie B zagrało 29 osób, które nie mają jeszcze wysokiego rankingu.

Turnieje składały się z 7 rund, a zawodnicy mieli w każdej partii po 50 minut do namysłu i dodatkowo po 10 sekund na każde posunięcie.

W klasyfikacji końcowej grupy A zdecydowanie zwyciężył Tadeusz Okruciński, mieszkaniec Malborka reprezentujący klub Korona Gdańsk. Zawodnik ten był faworytem turnieju, posiada w swoim dorobku już wiele tytułów szachowego Mistrza Malborka i na liście startowej był rozstawiony z numerem 1. Wygrał swoje partie w pierwszych 6 rundach, a remis w ostatniej zagwarantował mu 1. miejsce w klasyfikacji końcowej, gdzie o pół punktu wyprzedził Tomasza Kempińskiego (KS Korona Zakrzewo). Trzeci był Nikita Semenukha z Ukrainy. Najlepiej z reprezentantów klubu szachowego MCKiE (organizatora imprezy) wypadli Janusz Stępień (9. w klasyfikacji generalnej) oraz Szymon Jankowski, który poza zdobyciem wysokiej lokaty wywalczył podwyższenie kategorii szachowej.

Grupę B wygrał Maciej Szramka z dorobkiem 6,5 punktu przed Wojciechem Niedzielą (6 punktów) i Antonim Narwojsz (5). Najlepsi przedstawiciele klubu MCKiE w tej grupie to Piotr Jankowski (7. w klasyfikacji generalnej) oraz Janusz Spich (11. miejsce).

Szczegółowe wyniki:
Grupa A
Grupa B